За рішенням суду перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова не може виконувати свої обов’язки.

Про це поінформувала прес-служба державного регулятора.

Повідомляється, що вердикт виніс Баришівський районний суд Київської області 11 червня.

У НБУ зазначили, що офіційне рішення суду ще не оприлюднено в реєстрі, але держрегулятор дізнався про нього з листа фізособи-учасника судового розгляду.

“Згідно процесуального кодексу рішення суду підлягає виконанню негайно, тобто відразу після отримання. Однак поки що ми не отримували і не були присутні при винесенні будь постанови про заборону членам правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної постанови відповідає дійсності”, – йдеться в повідомленні.

В НБУ також заявили, що будуть оскаржувати рішення Баришівського районного суду в передбаченому законом порядку.

“Якщо це так, то Національний банк оскаржить його в передбаченому законом порядку. Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, які можуть свідчити про неправосудности таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді і звернення в правоохоронні органи”, – підкреслив представник юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Як повідомляв портал Politeka, у своїй недавній статті, Рожкова давня і стара подруга Гонтаревої, та й не тільки Гонтаревої, її оточення рясніє зв'язками в світі фінансів.

Журналісти виклали записи її переговорів:

На одному з аудіо записів Рожкова обговорює зняття санкцій і статусу проблемного з банку «Михайлівського» під чесне слово, що пізніше дало можливість Ігорю Дорошенко вивести активи з фінустанови.

На іншому записі обговорює з головою правління «Платинум Банку» Леонідом Рибін валютний аукціон, на якому фіктивні компанії – клієнти куплять валюти нібито на погашення великих кредитів, але насправді – в валютну позицію банку.

На іншому говорить із заступником глави Фонду гарантування Андрієм Кияк, про те як правильно замутити активи проблемних банків через правильних нотаріусів (кажуть про угоду у Львові на 11,6 млн). І багато іншого.

Або ж телефонує голові правління ВТБ Банку України Костянтину Вайсману, який не може капіталізувати БМ Банк через санкції РНБОУ. На 13 хвилині розмови Вайсман обурюється неготовністю глави НБУ Валерія Гонтаревої йти до президента і домовлятися про допомогу банку, так як «це не ВТБ». Потім просить 1 рік не перевіряти БМ Банк, і прислухатися до позиції Москви.