Екс-президента-втікача Віктора Януковича ще зарано списувати з рахунків, тому що саме його Путін може використати для легітимізації майбутнього вторгнення в Україну.

Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив учасник переговорів з урегулювання на Донбасі Сергій Гармаш.

Він запевняэ, що Путіну знадобиться «звернення» «української влади» для того, щоб в Україну увійшли «миротворчі сили», як це було в Казахстані, які б посадили в Києві режим, лояльний до Російської Федерації.

«Я думаю, що Віктор Янукович буде використаний чисто для того, щоб направити Путіну (знову ж таки це вже було) таке „прохання“ про те, щоб він увійшов. І юридично в Путіна будуть такі підстави. Але це якщо наш суд вже зовсім з глузду з’їде і поверне Януковичу його повноваження», — зазначив він.

Також  Гармаш нагадав, що наприкінці грудня Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом втікача до Верховної Ради у суперечці з приводу визнання факту його самоусунення від виконання конституційних повноважень президента України.

Розгляд справи із викликом сторін призначено на 10:15 16 лютого 2022 року.

Нагадаємо, на початку грудня Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Януковича та його адвокатів на винесений йому в Україні вирок — 13 років за державну зраду та допомогу у веденні агресивної війни. Колишній президент не зумів оскаржити винесене йому рішення. Крім того, у листопаді 2021 року Януковичу оголосили ще одну підозру. Справа, якою займається Держбюро розслідувань, стосується організованої злочинної групи, до якої входили колишні чиновники ЗСУ, МВС та СБУ. Януковичу інкримінують управління цим угрупуванням.

Усі вони підозрюються у скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів під час Революції Гідності у центрі Києва з 18 по 20 лютого 2014 року.

Президента-втікача та його групу звинувачують у скоєнні теракту, який призвів до загибелі людей, у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спецзасобів, скоєнні умисних вбивств, незаконному перешкоджанні мітингам та демонстраціям.

«Встановлено, що через дії цієї організованої групи лише у зазначений період загинули 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості», — йдеться у повідомленні.

Повідомлення про підозру направлено за останніми відомими місцями проживання Януковича, копії вручені його захисникам.