“Фінал війни буде однозначним”: дипломат пояснив, коли Україна розчавить армію РФ

Країна-агресорка росія наразі продовжує залякувати та шантажувати світ застосуванням ядерної зброї. Зараз російська владна верхівка розуміє, що рухається до програшу у війні, тому використовуватиме такий шантаж як один із важелів впливу.

Але Росія зараз схожа на автомобіль без гальм, і який можна зупинити лише лобовим ударом. Таку думку висловив дипломат, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в ефірі Радіо НВ.

“Без сумніву будуть (погрози здійснити ядерний удар з боку Росії). У цього режиму немає іншого способу існування, він не може зупинитися. Це вже той випадок, коли двигун заведено і машина поїхала, але гальм немає. І гальмом може бути лише лобовий удар”, – зазначає дипломат.

Він висловив сподівання, що запланована зустріч у форматі Раймштайн та інші двосторонні домовленості допоможуть Україні зібрати сили для такого лобового удару.

Дипломат також нагадав, що ленд-ліз, за яким Україна отримає озброєння від США, повноцінно запрацює лише наприкінці вересня – на початку жовтня, тобто тоді, коли у Сполучених Штатах почнеться новий фінансовий рік.

На кінець 2022 року Україна може мати можливість сформувати той кулак, який зможе розчавити російське військо.

“Це, звичайно, для когось, можливо, песимістичний прогноз, бо попереду ще кілька важких місяців, але це об’єктивна оцінка… Попри ці наступні доволі складні місяці, фінал для Росії буде однозначним – вона отримає по зубах і сильно”, – наголосив дипломат.

Наразі фінансування бюджетних програм США достатньо, щоб активно надавати військову підтримку Україні.

Про це заявила посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова в інтерв’ю Голосу Америки.

«Позиція Пентагону полягає зараз в тому, що зараз, коли є ці програми фактично грантової, безоплатної передачі нам зброї – фокус буде на них. Фокус Пентагону зараз – максимально швидко знаходити ту зброю, яка нам потрібна, і надавати її нам через ці програми», – сказала Маркарова.

Вона додала, що «ленд-ліз є додатковим інструментом, який Україна буде застосовувати активніше в разі потреби, коли буде бачити, що завершуються кошти з інших програм».

«Тоді буде два варіанти. Або ми в цей момент швидко підключаємо ленд-ліз, або ми повертаємося до Конгресу з додатковими запитами. Точніше, ми звертаємося до адміністрації США, а адміністрація звертається до Конгресу», – пояснила дипломат.

І нагадала, що кошти, які виділив Конгрес для України, потрібно використати до кінця фіскального року в США, що завершується у вересні.

Водночас вона обережно припускає, що вони можуть вичерпатися до цього:

«Складно сказати, коли закінчаться ці кошти – ми хочемо, щоб нам надавали всього швидше. Можливо, вони закінчаться і раніше – але наразі про це складно говорити».

Окрім цього, палата представників США ухвалила проєкт оборонного бюджету на 2023 рік, яким передбачено фінансування на $839 млрд.

З них 1 млрд пропонується надати на допомогу Україні. Це на $700 млн більше, ніж у поточному бюджеті, повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова у фейсбуці.

Для набуття чинності бюджет іще має схвалити сенат і підписати президент США.

“Очікується, що Сенат зможе його узгодити найближчим часом”, – зазначила Маркарова.

Цей бюджет також передбачає боротьбу із залежністю від російської енергетики, яка вимагає від усіх основних операційних баз у зоні відповідальності Європейського командування США ухвалення планів щодо зменшення залежності від російської енергетики і ставить перед Міністерством оборони США завдання цілковито припинити використання російських енергоносіїв