Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що є кілька етапів виходу з конституційної кризи яка сталася України.

Про це він заявив ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”

“Це безумовно криза, криза важлива, конституційна і з неї потрібно виходити. Вихід з цієї кризи має три етапи. Перший етап вже був реалізований, як сказав мій колега – уряд  за підтримки президента прийняв розпорядження, яким нівелювало важкі удари, які були нанесені антикорупційним механізмам, відновлено відкритість реєстру декларацій, відновлено проведення спецперевірок і відновлений доступ НАЗК до всіх ключових реєстрів”- сказав Малюська.

За його словами, другий етап – це подальше відновлення функціоналу НАЗК.

“Другий етап – це те, що певний функціонал НАЗК все ще вимагає подальшого відновлення, зокрема це контроль за деклараціями, контроль за майновим становищем і це те, що повинно здійснювати НАПКА в тому числі щодо суддів. Це зажадає однозначно прийняття закону. Різні версії зараз представлені в парламенті, але практично будь-яка з них цю проблему вирішує”, – зазначив міністр.

Малюська зазначив, що третьою важливою проблемою є втрата довіри до суддів КСУ.

“Третього, найважливішого рівня проблемою є втрата довіри до суддів Конституційного суду України … Як це стало ясно з сьогоднішньої прес-конференції, ніхто особливо не приховує, що рішення суду виносилися керуючись особистими мотивами, зокрема конфліктом в стосунках з НАЗК… тобто судді почали виносити рішення виходячи з особистих мотивів, судді почали зловживати владою…”, – зазначив Малюська.

Малюська розповів, що ніхто з розробників Конституції не припускав, що рано чи пізно Конституційний суд може почати поводитися таким чином.

“Механізмів дисциплінарного контролю і санкцій стосовно суддів КСУ ніхто не передбачив”, – додав він.

Нагадаємо, 28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковано рішення, згідно з яким фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю стану державних службовців та їх покарання за брехню в деклараціях і незрозуміле придбаних активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Фактично, це означає, що відтепер службовці більше не зобов’язані публічно звітувати за свої доходи і витрати.