На Харківщині ЗСУ ймовірно розпочали контрнаступ, спрямований на вирішення декількох стратегічних військових проблем. Таким чином Україна може зірвати плани кремля й докорінно змінити баланс сил на свою користь.  
  
Про це розповів українському каналу військовий експерт Денис Попович.  

Для окупантів важливою є логістика своїх угруповань, і у ЗСУ про це добре знають. Експерт підкреслив, що українське командування все ще не називало населені пункти, де саме у Харківській області відбувається контрнаступ ЗСУ.  

Назву населених пунктів давали російські джерела, зокрема пабліки в соцмережах, кажучи про те, що немає жодної паніки. Втім, наступ є. Чому Харківська область? Тому що таким чином ми можемо зняти загрозу наступу на Слов’янськ, Краматорськ, й остаточно зірвати всі плани російського командування щодо адміністративних меж Донецької області,  
– пояснив фахівець.  

На його думку, Ізюмський напрямок є одним ключових у наступі росіян на Слов’янськ та Краматорськ.  

“Особливо – якщо ми візьмемо під вогневий контроль Куп’янськ, не кажучи вже про його можливе звільнення. Тоді ми в принципі можемо унеможливити будь-які спроби наступу на ці агломерації. Тому що Куп’янськ – це основний транспортний хаб, через який йде постачання логістики, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів”, – додав Попович.  

Він резюмував, що ЗСУ знищують логістичні ланцюжки, що є загальновідомою тактикою українського війська.  

Також активізацію ЗСУ прокоментували і в Міністерстві оборони США. Там повідомили, що російські війська «в деяких випадках» відступають в Україні. Про це під час брифінгу заявив речник відомства Патрік Райдер.  
  
Водночас, коментуючи контрнаступ українських військових на півдні, він нагадав про необхідність забезпечення безпеки операцій і попередив, що не буде озвучувати деталі тактичного рівня.  
  
«Те, що я скажу, так це те, що ми знаємо про українські військові операції, які зробили певний рух вперед, і в деяких випадках… в Херсонській області. Нам відомо, що в деяких випадках російські підрозділи відступають. Але знову ж таки, щоб зберегти безпеку операцій і дати українцям час і простір, необхідні для проведення їхніх операцій, я не збираюся вдаватися в такий рівень деталей з трибуни», – сказав він.  
 
Водночас, у зв’язку з контрнаступом України  російські командири зіткнулись з дилемою: розгортати оперативні резерви для підтримки свого наступу на Донбасі чи захищатися українських сил на півдні. 

Про це йдеться у свіжому розвідувальному огляді міноборони Британії. 

“За останню добу тяжкі бої йшли на трьох фронтах: на півночі під Харковом, на сході на Донбасі та на півдні в Херсонській області. Заплановані основні зусилля Росії, ймовірно, пов’язані з наступом на Бахмут на Донбасі, але командири стикаються з дилемою: чи розгортати оперативні резерви для підтримки цього наступу, чи захищатися від наступу України на півдні”, – йдеться в огляді. 

У британській розвідці вважають, що численні одночасні загрози, розкидані на 500 км, перевірять здатність Росії координувати оперативний план і перерозподіляти ресурси між кількома угрупованнями сил. 

При цьому, як стверджується, на початку війни нездатність Росії зробити це була однією з основних причин поганої роботи її збройних сил.