Нова британська прем’єрка Ліз Трасс прийняла запрошення відвідати Україну і підтвердила «неухильну» підтримку країни у війні з Росією.

6 вересня Трасс розмовляла з президентом України Володимиром Зеленським – це була одна з перших її телефонних розмов з іноземним лідером на новій посаді.

Прем’єр-міністерка підтвердила «неухильну підтримку Сполученим Королівством свободи та демократії України», повідомили в офісі Трасс.

«Прем’єр-міністр сказала, що з нетерпінням чекає на співпрацю з президентом у найближчі тижні й місяці, і з радістю приймає запрошення незабаром відвідати президента Зеленського в Україні», – йдеться у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії Ліз Трасс скоординували подальший тиск на Російську Федерацію.

“Першим серед іноземних лідерів провів розмову з новообраним прем’єр-міністром Великобританії Ліз Трасс. Запросив її до України. Висловив подяку народу Великобританії за лідерську оборонну та економічну підтримку України. Важливо, що Великобританія готова до її подальшого посилення. Приділили увагу гарантіям безпеки”, — заявив Зеленський.

Також, як повідомив глава держави, під час розмови йшлося про участь Британії у відновленні України.

“Скоординували подальший тиск на РФ. Мета – зупинити агресію і притягнути винних до відповідальності. Важливо визнати Росію державою-терористом. Продовжуватимемо активну взаємодію у всіх форматах”, — наголосив Зеленський.

Президент США Джо Байден також спілкувався з Трасс телефоном. В її офісі заявили, що вона з нетерпінням чекає на співпрацю з Байденом «для вирішення спільних викликів, зокрема екстремальних економічних проблем, викликаних війною Путіна».

Своєю чергою Олег Рибачук, голова ГО “Центр спільних дій”, зазначив, що Ліз Трасс пишається тим, що саме Велика Британія була першою країною, яка зреагувала на агресію Росії та надала першу для України важку сучасну зброю, тобто ми маємо дуже надійного і прогнозованого союзника

Голова ГО “Центр спільних дій” прокоментував проголошення 5 вересня Ліз Трасс новим прем’єр-міністром Великої Британії.

“У зовнішній політиці, як міністр закордонних справ, вона була в уряді Бориса Джонсона і її взірцем є Маргарет Тетчер (британський державний і політичний діяч, прем’єр-міністр Великої Британії у 1979-1990 роках – ред.), тобто ми можемо мати ще одну Залізну леді й росіянам це нічого гарного не обіцяє. У Ліз Трасс позиція ледве не ще більш жорстка, ніж була у Джонсона, вона не підбирає слів, не робить дипломатичних реверансів. Також Трасс вже заявила, що готова використати, якщо буде потрібно, ядерну зброю і Британію нічим не залякати”, – зауважив політик в ефірі Експересо.

Олег Рибачук додав, що у Великій Британії вже оголосили про наступний пакет військової допомоги Україні у рамках 2,3 млрд фунтів стерлінгів.

“І що важливо, Ліз Трасс пишається тим, що саме Велика Британія була першою країною, яка зреагувала на агресію Росії та надала першу для України важку сучасну зброю, тобто у цьому відношенню ми маємо дуже надійного і прогнозованого союзника”, – підкреслив Рибачук.

Щодо України, то Ліз Трасс вже давно висловила однозначну позицію. В липні в інтерв’ю ВВС Трасс наголосила, що не буде залучати військові сили своєї країни у пряме протистояння проти РФ. Але разом з тим тодішня міністерка закордонних справ Великобританії додала, що робитиме усе для України — надсилатиме зброю, вводитиме санкції, залучатиме міжнародну підтримку.

Також, у липні Ліз Трасс заявила, що вона буде йти шляхом Бориса Джонсона та стане найбільшим другом України.