Колишній командир взводу батальйону «Айдар» Євген Дикий розповів про причину, через яку є ймовірність виходу ЗСУ з Авдіївки.

«Існує ризик того, що ЗСУ доведеться відійти з Авдіївки. Наразі в Авдіївці працює страшна, але дуже потрібна м’ясорубка, де буквально на фарш перемелюються російські штурми. Співвідношення втрат в Авдіївці — 1 до 10, 1 до 12. Тобто за кожного нашого захисника лягає 12 росіян. Хлопцям важко, але вони кажуть: треба триматися, бо нам це вигідно. Росіяни просто сточуються об Авдіївку. Але там є одне слабке місце. Саму Авдіївку окупанти не візьмуть м’ясними штурмами, але там є траса, і вона одна по який йде все забезпечення. На жаль, ворог достатньо близько до цієї траси. Тобто доки працює траса, можна тримати Авдіївку», — пояснив Дикий.

За словами колишнього командира взводу батальйону «Айдар», ймовірність виходу ЗСУ з Авдіївки з кожним днем зростає через одну причину.

«Це снарядний голод». Там реально страшний «снарядний голод», і це не тільки в Авдіївку не завезли снаряди. Снаряди не завезли в Україну. Тобто доля Авдіївки стала заручницею того, що відбувається в конгресі США, де Трамп фактично особисто заблокував військову допомогу Україні. Існує велика ймовірність того, що саме Авдіївка стане першим прямим результатом «снарядного голоду», і що доведеться з неї відходити», — наголосив Дикий.

Варто додати, що кожен квадратний метр української землі обходиться армії РФ приблизно в 400 життів російських військових.

Про розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Він наголосив, що для російського командування втрати особового складу не мають жодного значення.

“За деякими даними, ну, вони вимагають уточнення, але, загалом кожен квадратний метр української території коштує в середньому десь до 400 життів російських окупантів”, — сказав військовий експерт.

Щодо міста Авдіївка на Донеччині, в районі якого зараз тривають найінтенсивніші бойові дії, то Грабський нагадав — йдеться про “ніж, приставлений до горла Донецька”.

“Досить подивитися на карту й побачити таке поняття як Ясинуватська розв’язка — це така тактична зона, тактична мета. І потрібно розуміти, що взяття під контроль Ясинуватської розв’язки, тобто цих трас, які сходяться в Донецьку, дасть змогу противнику досить серйозною мірою поліпшити свій логістичний стан, й він отримає можливість здійснювати маневр силами та засобами в цьому напрямку. Плюс знімається загроза постійних ударів безпосередньо по Донецьку, який перебуває в зоні видимості українських ударних засобів, й відбити їх у принципі неможливо”, — сказав він.

Військовий експерт також наголосив, що взяття Авдіївки дасть змогу росіянам всерйоз розглядати можливість просування трасою на північ, у район уже Костянтинівки та далі на Слов’янськ й Краматорськ.

“Тобто з військової точки зору доцільність захоплення Авдіївки тут очевидна. І не забуваймо, що в Росії наближається таке поняття, як псевдовибори, і результат їхній уже відомий. Але, з усім тим, народонаселенню потрібно показати хоч якийсь успіх. Якщо ви думаєте, що противник зупиниться перед якимись втратами, то я наведу одну фразу, яка мене, чесно кажучи, шокувала своєю цинічністю: “Що більші втрати, то вищі почуття гордості за цю перемогу”. Я не знаю, яка нормальна людина може ці фрази генерувати, але вони звучать у російських мас-медіа”, — сказав Грабський.

На його думку, це свідчить про те, що Росія й надалі кидатиме в бій дедалі більше й більше людей на Авдіївському напрямку.