Російські окупанти за три місяці наступу в Україні, який вони розпочали у листопаді 2023 року й продовжують і зараз, зазнали рекордних втрат в особовому складі та техніці. При цьому загарбникам не вдалося досягнути якихось важливих результатів на фронті.

Про це розповів військово-політичний експерт групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Коваленко проаналізував цифри втрат російських окупантів за три місяці, які озвучував генштаб ЗСУ.

За цей час країна-агресорка Росія втратили 84 740 окупантів, 1099 танків, 1939 бойових броньованих машин (ББМ), 1978 одиниць ствольної артилерії, 130 реактивних систем залпового вогню, 2 643 автомобілів, 443 одиниці спецтехніки, 100 систем протиповітряної оборони та 11 одиниць авіаційної техніки.

«Абсолютний рекорд було встановлено у грудні – 29 970 о.с. Листопад став другим за кількістю втрат особового складу РОВ за майже два роки війни – 28 550. Січень 2024 став третім за кількістю втрат – 26 220», – зазначає Коваленко.

Коваленко зазначає, що є кілька причин, які призвели до таких рекордних втрат в армії країни-окупанта під час кількамісячного наступу.

Першою причиною він називає погодні умови – окупанти проводили наступ в несприятливий для цього зимовий період, що збільшило кількість втрат.

За словами експерта, другою причиною є – відсутність повної штатної комплектації підрозділів з техніки.

Експерт також наголосив, що рекордне зростання втрат серед окупантів зумовлене як байдужим ставленням російського командування до свого особового складу, так і зростанням дефіциту техніки у російських військах.