Відставка Авакова – підтвердження того, що Зеленський прийняв рішення піти на другий термін через дострокові президентські вибори, пише телеграм канал Разведчик.

В Офісі Президента такий план є: перезавантаження Верховної Ради – нова більшість – коаліційний уряд і лояльний Прем’єр, з прицілом на наступника – дострокові президентські вибори.

Дві фігури у владі заважають виконанню цього плану – це Дмитро Разумков і Арсен Аваков.

Наступна відставка – Разумков – резюмує телеграм канал.

Зазначимо, Після семи років біля керма Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков подав у відставку. Де-юре Аваков зробив це сам, а де-факто його про це попросив президент Володимир Зеленський. Разом з тим приводом для відставки могла стати “спецоперація МВС проти Слуги народу”. Що спонукало президента вказати Авакову на вихід, чи будуть голоси за відставку і чому всіх влаштовує спадкоємець Авакова.

Менш ніж через годину після рішення Авакова Зеленський відвідав засідання фракції Слуга народу і пояснив свою мотивацію. “За словами президента, у них з Аваковим від самого початку була домовленість, що як тільки прийде час, міністр сам напише заяву. І час настав. Президент запевнив депутатів, що все мирно й Аваков знає, хто кандидат”, – розповів LIGA.net співрозмовник у керівництві фракції.

За словами одного з керівників Офісу президента, Зеленський мав розмову з Аваковим у вівторок, 13 липня, відразу після прильоту з Берліна.

Голосування за відставку Авакова заплановано на четвер, 15 липня. Замість нього президент на засіданні фракції запропонував главу парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. Голосування щодо нього має пройти в п’ятницю, 16 липня.

“Я розумію, на яку жертву йду. Як людина і як особистість. Але я зробив цей вибір”, – заявив журналістам Монастирський після засідання фракції.

Чи будуть голоси за відставку Авакова? Лідер Батьківщини Юлія Тимошенко вже заявила, що її фракція не підтримуватиме відставку. Водночас у самого Авакова впевнені, що парламент задовольнить заяву міністра, повідомив LIGA.net його заступник Антон Геращенко. Разом з тим він відмовився коментувати будь-які інші подробиці.

Сумнівів в успішності голосування немає й у СН. “Про те, що Аваков буде писати заяву, мені було відомо трішки заздалегідь. Причини його рішення невідомі, але не було жодних сумнівів, що буде мирний сценарій розходу”, – заявив журналістам лідер фракції Давид Арахамія.

“Не буде проблем із голосами. Я не думаю, що Аваков буде відмовляти депутатів. Це вище його гідності”, – додає LIGA.net співрозмовник у керівництві СН. Крім того, гарантій під звільнення Авакова додала запропонована Зеленським заміна.

“Для фракції це дуже полегшило вибір, голосувати за відставку чи ні. Є зрозумілий Денис. Якби це був умовний Данілов, то тут були би сварки”, – вважає один із керівників фракції.

Арахамія прогнозує близько 300 голосів за призначення Монастирського. “Монастирський досить часто ходить в ОП і завжди доповідає з правоохоронних питань. Здається, у нього вистачить достатньо і дипломатії, і потужного менеджерського потенціалу, щоб виконувати важку роль”, – вважає Арахамія.

Плани Авакова після відставки в його команді не коментують. “Дайте Арсену Борисовичу відпочити”.

За інформацією члена наглядової ради АТ “Укрзалізниця” Сергія Лещенка, Аваков може піти на вибори мера Харкова восени 2021-го. Співрозмовник в ОП не відкидає цей варіант. “Для нас це був би ідеальний варіант у боротьбі з ватним Тереховим. Пару тижнів тому в ОП президент навіть фантазував із командою “А що, якщо запропонувати Авакову балотуватися в Харкові?” – розповідає співрозмовник.

Серед головних завдань потенційного міністра – деконцентрація МВС. “Аваков забрав собі все, що можна. І пожежників, і прикордонників, і Національну гвардію”, – пояснює співрозмовник LIGA.net у керівництві СН. Зокрема, монобільшість має намір реанімувати законопроєкт про перепідпорядкування Нацгвардії президенту.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.