Кабмін схвалив два проекти законів, які передбачають відповідальність за публічне заперечення збройної агресії РФ проти України та тимчасової окупації Донбасу і Криму.

Йшлось про це сьогодні на засіданні уряду, передає УНН.

За публічне заперечення агресії та окупації, а також спроб Російської Федерації легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої території України будуть накладати штрафи у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, за повторне заперечення — від 34 до 51 тисячі гривень.

«Сьогодні ми підтримали два законопроєкти, які стосуються національної безпеки нашої держави. Вони передбачають зміни в адміністративний кодекс щодо відповідальності за публічне заперечення агресії РФ проти України, за спроби легітимізувати окупацію наших територій. Закон стосуватиметься саме політичних діячів. Впевнений, що Верховна Рада підтримає таку ініціативу”, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України сьогодні розглядав на засіданні низку законопроектів та постанов, серед яких, зокрема, перерозподіл видатків Державного бюджету на 2021 рік Міністерству охорони здоров’я та Міністерству оборони. А також утворення Урядової комісії з технічного розслідування дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 7 грудня 2021 р. у Чернігівській області.