Генасамблея ООН підтримала проект резолюції щодо мілітаризації тимчасово окупованого Криму, а також частин Чорного та Азовського морів.

Результати голосування наступні: за – 62, проти – 22, утримались – 55. Проект резолюції A/76/L.22 приймається, – заявив очільник Генеральної Асамблеї ООН Абдула Шахід, повідомляє УНН.

Сьогодні в Генасамблеї Резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів”  представляв постпред України Сергій Кислиця. Після виступу Кислиці слово отримали представники Сирії та Росії, які наголосили, що не потрібно голосувати за резолюцію або вибрати відповідь “ні”.

Нагадаймо, що минулого місяця  Комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив проект резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму. Вперше у документі було зафіксовано підтримку  “Кримської платформи”.

Вітаю ухвалення проєкту посиленої резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму, який щойно пройшов 3 комітет ГА ООН. Вперше зафіксована підтримка Кримської платформи. Документ також закликає РФ звільнити українських політв’язнів, забезпечити права кримськотатарського народу, – повідомив у Twitter Дмитро Кулеба.

Україна подала на розгляд Генасамблеї ООН дві резолюції щодо Криму : “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна” та “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів”.