Росія активно нарощує сили навколо України, що нагадує грузинський сценарій 2008 року. Використовуються великі сили й засоби. Йде й ідеологічна підготовка, про що свідчить публікація президента Росії Володимира Путіна. У Кремлі можуть розглядати два плани щодо української держави, пише ГЛАВРЕД.

Перший полягає в спробі захоплення острова Зміїний з подальшим розміщенням комплексів ППО С-400 і повноцінним вторгненням до системи протиповітряної оборони Північноатлантичного альянсу.

Другий сценарій – це висадка російських військ на лінії Маріуполь – Запоріжжя – Херсон – Миколаїв і подальший наступ на південний фланг української держави. Про це заявив голова Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі.

У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що Росія продовжує нарощувати військові сили навколо української держави. Ситуація нагадує обстановку у 2008 році, коли сталася російсько-грузинська війна. Вкладаються великі ресурси, що свідчить про серйозні наміри росіян.

“Те, що зараз відбувається навколо України, мені дуже сильно нагадує те, що відбувалося у 2008 році (у Грузії – ред.). Аналогій дуже багато. По-перше, нарощування сил. Протягом декількох місяців йшло нарощування сил навколо нас, наразі йде нарощування сил навколо України. До окупованого Криму наразі перекинули всі десантні групи, які є у Росії, крім далекосхідних. Це не може бути просто військовий маневр, тому що це великі сили, можливості і засоби”, – вважає Саакашвілі.

Другим фактором, на думку чиновника, є публікація Путіна про Україну. У ній зазначено, що Москву цікавить не “Новоросія” або ж Донбас, а конкретно Київ. Вперше там зазначено про острів Зміїний, і це може свідчити про один з планів вторгнення росіян, який передбачає розміщення ракет з метою вторгнення до системи ППО держав НАТО.

“Друге – йде ідеологічна підготовка. Тобто Путін відчуває реакцію Заходу на свої заяви і дії. Лист Путіна, де він казав про Київ (мова, ймовірно, про статтю Путіна “Про історичну єдність росіян і українців”)… ідея, що не Новоросія, не Донбас, а що основною метою є Київ – Путін чітко написав у цьому листі. У цьому листі вперше з’явилася вказівка острова Зміїний. Я добре знаю Путіна. Я точно можу сказати, що він не знав, де цей острів Зміїний. Але Путін написав про цей острів – тому що це один з планів вторгнення. У них є один план – консервативний: захопити острів Зміїний, де розміщується український спецназ. Після захоплення на острові Зміїний розміщуєш засоби ППО – С-400, якимими повністю вторгаєшся до системи ППО НАТО. Потім починаєш душити Одеський, Південний, Чорноморський порти морською блокадою, точно так само, як вони задушили Маріупольський порт”, – вважає Саакашвілі.

Інший сценарій, на його думку, передбачає висадку російських військ з подальшим наступом на південний фланг української держави.

“У вересні після завершення навчань НАТО висадка військ на лінії Маріуполь – Запоріжжя – Херсон – Миколаїв. І, виходячи з успіху операції, подальший наступ на Україну, особливо на південний фланг України”, – підкреслив Михайло Саакашвілі.