Голова Верховної Ради Дмитро Разумков демонстративно не з’явився на позачергове засідання парламенту 20 липня, ініційоване президентом Володимиром Зеленським. Чи буде мати успіх ймовірний власний політичний проєкт чинного спікера, в інтерв’ю ASPI news розповів політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.

Після того, як президентом України у 1991 році став Леонід Кравчук, жодному голові Верховної Ради не вдавалося зайняти державну посаду №1. Іван Плющ, Олександр Ткаченко, Олександр Мороз, Володимир Литвин мали високі політичні амбіції, втім ніхто з них значних електоральних успіхів не досяг.

Чинний спікер парламенту Дмитро Разумков вже не вперше здійснює демарші проти Банкової. Ще у 2020 році під час місцевих виборів 25 жовтня він демонстративно відмовився заповнювати анкету “5 питань президента”. Також разом з ексміністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим не підтримував на засіданнях РНБО низку рішень щодо санкцій окремим громадянам.

Вже ні для кого не є секретом, що у майбутньому Разумков очолить власний політичний проєкт. Політологи та журналісти навіть називають прізвища окремих олігархів, котрі готові фінансувати нову партію спікера.

“Чи має він політичні амбіції? Звичайно. Позаяк Разумков у порівнянні з іншими депутатами від “Слуги народу” дійсно має інтелект. З його боку завжди відчувалася зверхність та зневага до окремих однопартійців. Але, щоб стати самостійною фігурою, йому потрібно перестати бути схожим на Чечетова”, – зазначив Чорновіл.

Нагадаємо, Михайло Чечетов — нардеп II, V-VII скликань, член “Партії регіонів”, соратник Віктора Януковича. Відомий тим, що умовними жестами рук керував голосуванням коаліції у Верховній Раді VII скликання.

“Чечетов був семафором “Партії регіонів”. А Разумков погодився на роль семафору “Слуги народу”. Широкому загалу не відомо, що коли спікер хоче протягнути якийсь законопроєкт, то він говорить з трибуни: “Прошу підтримати та проголосувати”. Якщо проєкт треба поховати, каже: “Прошу визначитися та проголосувати”. Поки він виконує таку роль, мріяти про якесь політичне зростання не варто”.

“Можна стати маріонеткою та гратися у відтягування голосів на виборах в інтересах одного з олігархів. Чи потрібно це Рінату Ахметову? Звичайно. Олігарх розкладає яйця по різних кошиках. Частина з них існують виключно з метою політичного шантажу. Це лише один з методів впливу на Зеленського”.