Українські військові змусили росіян покласти безліч своїх солдатів та відправити на знищення величезну кількість техніки на Бахмутському напрямку. Це стратегічний успіх, вважає британський генерал Річард Ширрефф.

“Наразі українці, можливо, здобули стратегічний успіх, змусивши росіян витратити величезну кількість живої сили та техніки, що, ймовірно, стане, якщо вони візьмуть його, пірровою перемогою (перемога, яка дістається надто високою ціною – ред)”, – сказав колишній заступник верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі (2011-2014) в ефірі BBC Radio.

Ширрефф також закликав прискорити постачання зброї до України.

“Якби вони мали те, що їм потрібно, кілька місяців тому, ми, мабуть, не були б там, де ми зараз. Таким чином, необхідно прискорити постачання, інтеграцію, логістичну підтримку, навчання та все інше, що необхідно зробити, щоб надати українцям необхідні для роботи інструменти”. – сказав він.

Єдиний міст, який сполучав вихід з Бахмута у Часів Яр, зруйнований. У Бахмуті працюють Сили спеціальних операцій ЗСУ, які підірвали міст для виконання завдань.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, тепер ССО ЗСУ будуть обороняти місто всередині міських забудов.

На переконання американських аналітиків, знищення мостів із запобіжною метою, імовірно, свідчить про прагнення українських військ перешкодити руху Росії в східному Бахмуті та обмежити потенційні шляхи виходу Росії з Бахмута на захід.

Світан зазначив, що серед українських військових провели ротацію. Є інформація, що з міста вийшли мотопіхотні підрозділи, а обороняти місто будуть Сили спеціальних операцій ЗСУ.

Сили спецоперацій – це люди, які роками вчаться виконувати бойові завдання у міських забудовах. Саме вони свого часу у Маріуполі, Сєвєродонецьку знищували росіян. Завдання стоїть знищити чимбільше ворожих військ, – пояснив він.

Полковник ЗСУ припустив, що найближчим часом захисники будуть обороняти Бахмут всередині міських забудов. Саме для цього вийшли мотопіхотні підрозділи, а мости були підірвані для виконання бойових завдань.

“Переформатування дуже грамотне та правильне, бо росіяни підійшли до міста дуже близько. Тому режим переведений з роботи мотопіхоти в режим сил спецоперації”, – вважає Світан.

Командувач Сухопутних Військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський приїхав до Бахмута, де тривають найзапекліші бої. У місті він заслухав доповіді командирів про стан справ у підпорядкованих підрозділах, ознайомився з проблемними питаннями щодо підвищення обороноздатності наших підрозділів на лінії фронту.

Роман Світан відзначив: це свідчить про те, що зараз ЗСУ розвивають нову схему оборони міста, а гарнізон виконує бойові завдання.

“Завдання в утриманні цього рубежу. Його можна втримати, далі знищувати російську армію у великих кількостях. Перше завдання будь-якого війська – знищувати ворожу армію”, – додав військовий експерт.

Тиск на Сили оборони України в районі Бахмута Донецької області посилюється. Інтенсивні бої точаться в місті та навколо нього.

Так ситуацію довкола Бахмута коментують у розвідці Міноборони Великої Британії.

За інформацією, яка є в розпорядженні британського оборонного відомства, регулярна армія РФ та приватна військова компанія Вагнера просунулися до північних околиць міста.

Територія, яку утримує Україна, є таким собі виступом, тому війська РФ опинилися під загрозою атак відразу з трьох боків.

Нині, зазначають британські розвідники, Україна підсилює район елітними підрозділами.