Командир взводу розвідки бригади «Рубіж», офіцер НГУ Максим Матвійчук відзначив, що противник не залишає спроб захопити Часів Яр під свій контроль, проте плани окупантів потерпіли повний крах.

Про це він сказав в етері одного з телеканалів.

«Підрозділ бригади «Рубіж» перебуває в районі оборони Часового Яру. Противник не полишає спроб взяти населений пункт, намагаючись обійти з флангів. Ворог намагається взяти місцеві прилеглі населені пункти. Щодня тривають штурми, не вщухаючи працює артилерія, РСЗВ противника. Місто повністю знищується силами ворожої авіації», — зауважив Матвійчук.

За словами керівника взводу розвідки бригади «Рубіж», російські війська щодня намагаються прорвати оборону ЗСУ, щоб захопити Часів Яр під своє господарство.

«Швидше за все, росіяни хочуть це зробити до певної дати, до дня так званої Перемоги. Тому що бачимо, що є якийсь наказ, щоб противник усіма силами та засобами взяв місто. Росіяни стягують додаткові резерви, а саме сили десантників, щоб нас швидше оточити. Але поки що Сили оборони України повністю унеможливлюють просування противника», — наголосив Матвійчук.

Військовий експерт з Центру оборонних стратегій, полковник запасу ЗСУ Віктор Кевлюк відзначив, що в районі Часового Яру виявляється типова російська тактика.

«Щодо ситуації поблизу Часового Яру сьогодні, то це місто має велике оперативно-стратегічне значення. На відміну від втрачених нами Бахмута й Авдіївки, Часів Яр — це реально важливий пункт, і обидві сторони це розуміють. Якщо Часів Яр буде захоплено, то противник отримає гарний плацдарм для розвитку наступу в напрямку Костянтинівки й Дружківки. Якщо подивитися на карту, то бачимо шосе Харків — Ізюм — Бахмут. Вздовж цього шосе розташовано чотири добре підготовлених укріпрайонів — Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка», — пояснив Кевлюк.

За думкою військового експерта, противник вже намагався виконати наступну операцію та захопити агломерацію Слов’янськ — Краматорськ — Дружківка — Костянтинівка за один раз, але це завдання не вдалося. Крім того, російські війська зазнали втрат у Харківській області. Тому противник зробив висновки зі своїх невдач.

«Якщо ворогу вдасться ізолювати південний пункт цієї мережі, місто Костянтинівка, то для противника відкриваються певні оперативно-стратегічні перспективи. Насамперед буде порушена логістична лінія Сил оборони в цьому районі, і надалі це може призвести до обвалення всього фронту оборони ЗСУ в Донецькій області. Наразі ворог діє з трьох боків, намагаючись просунутися з півночі через Богданівку й Калинове, зі сходу в західному напрямку по шосе Бахмут — Часів Яр. З півдня ворог атакує через Іванівське населений пункт Ступочки. Тобто вимальовується класична російська схема, яка ними непогано опанована, — це спроба оточити гарнізон Часового Яру. Поки що до оточення дуже далеко, але наміри чітко простежуються», — наголосив Кевлюк.

Варто зазначити, що експерт з військових питань від Defence Express, Іван Киричевський, зауважив, що завдання ЗСУ не обмежується лише перемолоттям ворога навколо Часового Яру.

«Для наших військ задача стоїть не тільки перемолоти росіян в районі Часового Яру. На Бахмутському напрямку задача полягає в тому, що нам потрібно максимально ускладнити ворогу завдання щодо переходу до їхнього літнього наступу. Тобто саме операцію на Бахмутському напрямку росіяни вважають трампліном для наступу. Якщо трамплін буде поламаний, то наступ теж поламається. На жаль, ціна питання значно вища, ніж просто дивитися, скільки кілометрів росіянам залишилося до Часового Яру й чи встигнуть вони до 9 травня, чи ні», — додав Киричевський.