Державне бюро розслідувань міцніше взялося за Олександра Тупицького. “Схемам” стало відомо, що відомство перевіряє відстороненого голову Конституційного Суду на причетність до ще двох кримінальних злочинів, повідомляє Радіо Свобода.

Мовиться про ймовірне привласнення владних повноважень. А також – про можливе втручання в автоматизований розподіл судових справ.

У пресслужбі Державного бюро розслідувань розповіли журналістам, що відстороненого голову Конституційного Суду Олександра Тупицького перевіряють “у кримінальному провадженні щодо вчинення кримінальних правопорушень”:

“Самовільного присвоєння владних повноважень”;

Та “несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем”.

До правоохоронців з відповідною заявою щодо Тупицького звернувся, як стало відомо “Схемам”, представник президента Зеленського у Конституційному Суді Федір Веніславський. Він прокоментував це так:

«Я не стверджував, що маю інформацію про несанкціоноване втручання в порядок розподілу справ. Просто говорив, що треба з’ясувати, як дотримують вимоги законодавства під час розподілу справ. Оскільки є певні сумніви, бо резонансні справи потрапляють до одних і тих же суддів із найближчого оточення Тупицького.»

Водночас Олександр Тупицький каже, що вперше чує про нові статті у справі. Ба більше – голова суду не має стосунку до розподілу справ. А дещо раніше, 8 червня, він узагалі запевняв, що “чистий перед судом”.

Зазначимо, що Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов відстороненого від посади голови Конституційного суду Олександра Тупицького проти КСУ через невиплату винагороди судді на суму 900 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі ОАСК.

«Серед вимог позову – визнати протиправною бездіяльність КСУ щодо непогашення перед позивачем заборгованості, що виникла через невиплату йому в повному обсязі винагороди судді Конституційного Суду України в період з 18 квітня по 28 серпня 2020 року та зобов’язати КСУ виплатити її», – йдеться у повідомленні.

Позивач вважає, що виплата йому винагороди судді Конституційного Суду України протягом цього періоду здійснювалася з порушенням положень Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд України» та просить Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язати КСУ сплатити йому понад 900 тис. грн.

Наразі ОАСК вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.