Окупаційні війська РФ під різними приводами тікають із території Херсонщини, намагаючись відвезти документи та награбоване майно.

Як повідомила речник Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, російські військові, щоб втекти з небезпечної для них території, прикриваються сімейними обставинами та необхідністю «супроводити» родичів, які виїжджають до окупованого Криму або на територію РФ.

Як росіяни опинилися в такому хиткому становищі, а також чому контрнаступ ЗСУ можна вважати вже початим, розповів українським ЗМІ військовий експерт Дмитро Снєгірьов.

«Як наполягає Наталія Гуменюк, на південному напрямку російські окупанти «короткими перебіжками» намагаються знайти безпечніше для себе місце. Свої дії вони безуспішно намагаються зберегти в секреті, але командування ЗСУ оперативно отримує інформацію про дії та плани супротивника. Далеко не вперше окупанти на захопленій частині Херсонської області роблять дії, які дуже схожі на підготовку до чергового «жесту доброї волі». Причому роблять це навіть без відмашки «згори», а саме з власної ініціативи, розуміючи, що коли міноборони РФ віддасть відповідний наказ, то може бути вже дуже пізно» – вважає Снєгірьов.

Він відзначив, що вже кілька тижнів Генштаб ЗСУ фіксує постійну метушню російських військових та колаборантів у Новій Каховці, а також у Скадовську.

«Наразі суєта росіян посилилася на тлі надання Україні нових зразків західних озброєнь. Насамперед це стосується британських ракет Storm Shadow, що дістають на відстані до 300 км. ЗСУ тримають під вогневим контролем усі оперативні тили росіян, що має ключове значення для нашого контрнаступу.

Привертає увагу той факт, що українська «бавовна» особливо буйним кольором розцвіла на захоплених частинах Херсонської, Запорізької областей, але не тільки. Під Маріуполем, який росіяни вважають тиловою територією, гримлять вибухи. Звучать повідомлення про ефективні удари по позиціях росіян у Бердянську.

Імовірність чергового «жесту доброї волі» в Херсонській області якраз і зумовлена їхньою загальною вразливістю щодо логістики. Удари по місцях базування окупантів, складів із БК та командних пунктів, які ми зараз і спостерігаємо на захоплених територіях – це перший етап українського контрнаступу, який уже розпочався.

І цей момент слід обговорити окремо. Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю минулого тижня заявив, що наші Сили оборони вже розпочали довгоочікуваний контрнаступ.

“Контрнаступ триває вже кілька днів”, – процитували Михайла Подоляка італійські журналісти. За його словами, на лінії фронту, що розтягнулася майже на 1,5 тисячі км, «окремі операції вже почалися».

ЗСУ, на відміну від росіян, використовують перевірену тактику НАТО – «тактику жаб’ячих стрибків», яка себе чудово показала на Харківщині та на правому березі Дніпра. Спочатку потужними ракетними ударами ми знищуємо тилову логістику окупантів, обеззброюємо та знекровлюємо їх контингент на лінії зіткнення і лише потім крок за кроком вибиваємо росіян із певної території.

Така тактика дозволяє діяти ефективніше і, найголовніше, берегти особовий склад. Тактика росіян, навпаки, абсолютно «жуківська», що чітко видно з російської операції з «взяття» Бахмута, коли «вагнера» Пригожина, зеки та російські військові завалювали наші позиції своїми трупами.

ЗСУ воюють інакше. Тому, вважає Снєгірьов, на запитання «Чи розпочався контрнаступ ЗСУ?». можна дати ствердну відповідь: так, і ми спостерігаємо його перший етап.