США підтримують рух України в НАТО, але наразі концентруються на військовій допомозі Києву, яка допомагатиме боротися із російською агресією.

Про це під час брифінгу заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

“Коли йдеться про НАТО, ми віддані політиці відкритих дверей. Будь-яке рішення ухвалюється між 31 членом Альянсу і країною, яка хоче вступити. Ми говорили про це багато разів раніше. Це не змінилось…зараз ми зосереджені на тому, що ми можемо зробити для підтримки зусиль України в боротьбі за свою демократію, за свою свободу проти російської агресії. І це те, що ми будемо продовжувати робити”, – зазначила вона.

Представниця Білого дому нагадала про виділений у середу новий пакет військової допомоги для України на суму 300 мільйонів доларів.

“Ми продовжуватимемо у тому ж дусі”, – додала Жан-П’єр.

Нещодавно у столиці Норвегії Осло відбулася неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Головною метою зустрічі була підготовка до саміту лідерів держав та урядів країн НАТО, який відбудеться в липні цього року у Вільнюсі.

«Посилення і збереження підтримки членами Альянсу України у боротьбі з російським агресором» — одне із важливих питань, які обговорювали в Осло, і планують розглядати на майбутньому саміті у Вільнюсі.

“Ми зараз точно дотримуємося тієї ж позиції, що ми мали на початку війни, — Україна має право оборонятися, російська агресивна війна проти України є грубим порушенням міжнародного права. Право на самооборону прописано в Хартії ООН, і не має жодного сумніву, чим є ці події. Це загарбницька війна президента путіна та москви проти України. Україна має право захищати себе. Президент путін та москва розпочали цю війну, і вони можуть її завершити,” — наголосив Єнс Столтенберг.