Під час робочого візиту до Грузії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Республіки Молдова Майєю Санду. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Сторони обговорили питання стосовно активізації торговельно-економічної співпраці. Відомо, що їм вдалося визначити ключові напрямами економічної взаємодії двох держав, зокрема, – співробітництво у сфері енергетики та реалізацію спільних інфраструктурних проектів. Після чого Президент України наголосив: «Успішна реалізація подібних дво- та багатосторонніх проектів має стати важливим кроком у напрямі посилення диверсифікації та енергетичної незалежності обох країн».

«Відносини України та Молдови мають величезний потенціал, і сьогодні нам треба максимально сконцентрувати зусилля для його використання», – наголосив Зеленський.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна вважає Молдову важливим партнером.

“Ми вважаємо, що в нас не може бути жодних питань щодо наших дружніх взаємин”, – зазначив він.

Також під час зустрічі обговорюваним було питання розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Сторони визнали необхідностю прискорення реалізації будівництва прикордонного мостового переходу через річку Дністер у районі населених пунктів Ямпіль та Косеуць.

Президент України Володимир Зеленський повідомив Майю Санду щодо основних завдань та модальності роботи Кримської платформи. Підтвердженням того, стало запрошення Зеленським колеги до участі в установчому саміті міжнародної ініціативи.

«Як і раніше, Україна та Молдова взаємно підтримують суверенітет і територіальну цілісність одна одної в міжнародно визнаних кордонах. Ваша особиста участь у саміті Кримської платформи ще раз підтвердила цю позицію та продемонструвала наші спільні прагнення протистояти зовнішньому тиску», – зазначив Президент України.

Глава держави привітав Майю Санду з перемогою проєвропейських демократичних сил на парламентських виборах у Молдові та побажав успіхів у формуванні ефективного уряду. Також Зеленський подякував Маї Санду за участь у саміті Кримської платформи та приєднання до його декларації.