Навіть при активних бойових діях, які відбуваються на трьох різних ділянках фронту, жодна зі сторін, а саме Україна і Росія, не досягла значного прогресу. Цю інформацію надає Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на розвіддані.

За даними розвідників, протягом останнього тижня найбільш інтенсивні наземні бої точилися навколо Авдіївки.

«Проте жодна зі сторін не досягла істотного прогресу на жодній з цих ділянок. Росія продовжує зазнавати особливо важких втрат навколо Авдіївки», — йдеться у повідомленні. 

Підкреслюється, що в боях під Авдіївкою російські сили втрачають «від 500 до 1000 осіб на день».

За повідомленнями очевидців, на яких посилається розвідка, невеликі безпілотні літальні апарати та артилерія (особливо касетні снаряди) продовжують відігравати важливу роль у зриві атак обох сторін.

«З настанням холодної зимової погоди на сході України перспективи істотних змін на лінії фронту найближчим часом не надто оптимістичні», — зазначили у розвідці.

Насправді, погіршення погодних умов суттєво впливає на проведення операцій на полі бою. Водночас настання зимових холодів та опадів не зупинить бойові дії, а лише внесе корективи до характеру їх проведення.

Українські офіційні особи заявили, що ЗСУ у зимовий період мають намір провести кампанія зі знищення російських логістичних маршрутів. Про це йдеться у аналітиці Інституту вивчення війни.

За словами офіційного представника Сухопутних військ ЗСУ підполковника Володимира Фітьо, дощ та багнюка на сході України ускладнюють швидкість наземних маневрів.

– Все ж таки погода внесе свою лепту у ведення бойових дій. Якщо зараз підуть дощі, зменшиться кількість застосування як авіації, так і ударних дронів. Відповідно, і техніці рухатися буде важче. Але знову ж таки артилерія як застосовувалася, так і застосовуватиметься, – сказав він.

За його словами, важливими завданнями для українських військ є перерізання ліній постачань росіян, а також знищення тилу і передових позицій ворога.

– Якщо нам це вдасться, я думаю, за допомогою погоди — дощів і морозів — ми їх виморозимо, – додав Фітьо.

Водночас прессекретарка 14-ої української механізованої бригади Надія Замрига заявила, що туман та дощ ускладнюють як російську, так і українську повітряну розвідку та призводять до зменшення кількості атак. Вона також зазначила, що через опадання листя стало складніше ховати техніку та особовий склад.

Крім того, погіршення погодних умов змусило російську авіацію знизити активність на півдні України. За словами спікерки оперативного командування «Південь» Наталії Гуменюк, через складні погодні умови російські війська намагаються з кожним вильотом запускати якнайбільше керованих авіабомб.

Аналітики ISW упевнені, що погодні умови зменшать темп російських та українських операцій на полі бою, але не зупинять їх повністю. Також експерти зазначили, що бойові дії продовжуватимуться з обох боків упродовж зимових місяців.

У той же час віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук заявила, що Україна готує можливості протиповітряної оборони і потребує додаткових систем ППО та ракет великої дальності, таких як ATACMS для ударів по тилах Росії. Офіційний представник Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо пояснив, що основне завдання українських військових полягає в порушенні наземних ліній зв’язку російських окупантів.