Путін порівняв себе з Петром I на зустрічі з російською молоддю

На думку російського президента, російський цар у період Північної війни не відбирав території у Швеції, а “повертав та зміцнював”.

Президент Росії Володимир Путін 9 червня під час зустрічі з молодими підприємцями провів історичну аналогію між своїм правлінням та епохою царя Петра I. За його словами, у роки Північної війни російський цар нічого не відбирав у Швеції, а повертав території та зміцнював їх, повідомляє агентство ТАСС.

Путін стверджує, що за 350 років “нічого не змінилося”, і коли цар Петро вів війну зі шведами, то це була не загарбницька війна.

“Петро I Північну війну 21 рік вів. Здавалося б, воював зі Швецією і щось там відбирав. Нічого він не відбирав! Він повертав”, — сказав Путін.

За його словами, цар Петро повернув територію Приладожжя, де згодом було закладено Санкт-Петербург, незважаючи на те, що європейські держави не визнавали ці території за Росією.

“Всі визнавали її за Швецією, а там споконвіку поряд з фінно-угорськими народами жили слов’яни. Причому ця територія знаходилася під контролем російської держави”, — сказав Путін, згадавши також західний напрямок і похід на Нарву, де Петро також “повертав і зміцнював”.

Розвиваючи свою думку, Путін зазначив, що на долю сучасної Росії також “випало повертати і зміцнювати”, вказавши на те, що для російської державності це базові цінності, що є основою існування Росії.

“Ми, безумовно, досягнемо успіху у вирішенні завдань, які перед нами стоять”, — сказав Путін, провівши аналогію з епохою Петра.

“Ну, зважаючи на все, на нашу частку теж, значить, випало повертати і зміцнювати”, – підсумував Путін, широко посміхаючись. Він зустрічався на ВДНГ з молодими підприємцями, там він відвідував виставку, присвячену Петру I.

Зеленський заявляє, що Україна боротиметься до перемоги, а мирні переговори з Путіним погоджуватиметься за умови повернення російських військ на позиції 24 лютого. Кремль відкидає такий підхід. Війна в Україні продовжується вже 106 днів.