Росія продовжує зазнавати великих втрат на Бахмутському напрямку. За словами експерта Defense Express Івана Киричевського, на цій ділянці фронту знищено стільки військових, скільки Росії вистачило б на ще один похід до Києва.

В ефірі Еспресо Киричевський зауважив, що ЗСУ “перемололи” до 50 тисяч військових РФ. Цього б ворогу цілком вистачило на ще одну стратегічну наступальну операцію.  

“50 тисяч окупантів вбитими або пораненими і до 200 танків. Грубо кажучи, якби ці війська не знищили – то росіяни могли б їх використати для повторного наступу на Київ. Той успіх, який зараз закладається для планування контрнаступу, може бути несподівано більшим і швидшим, ніж зараз уявляється”, – наголосив експерт.

За одним зі сценаріїв Киричевського, є всі підстави вважати, що росіяни застрягнуть на тих позиціях, які їм вдалося захопити, “надовго і їх продовжають перемелювати”.

“Поки буде можливість – Бахмут буде триматися організовано”, – підсумував Киричевський.

Запеклі бої за український Бахмут в Донецькій області не вщухають. Окупанти намагаються оточити місто. У Бахмуті може повторитися ситуація, яка сталася в Дебальцевому після того, як російські військові “відрізали” місто від шляхів постачання. Про це заявив командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський в ефірі Еспресо.

Бої за Бахмут йдуть безпосередньо в самому місті.

“Зараз у Бахмуті йдуть бої безпосередньо на вулицях. За кожен провулок йдуть стрілецькі бої. Ворогові за півтора тижня вдалося з Ягідного просунутися на 1,5 км вглиб Бахмута. Важко утримувати кожен будинок, кожен приватний сектор. Особлива небезпека в тому, що горловина так званого оперативного котла становить трохи більше 4 км. Ми розуміємо, що може бути повторення Дебальцевого”, — сказав Ярославський.

Російські окупанти намагаються повністю відрізати логістику ЗСУ. Вони обстрілюють всі шляхи забезпечення міста. Якщо ворог зможе домогтися успіху в цьому, то в української сторони не буде можливості поповнювати запаси зброї. Росіяни своєю чергою будуть продовжувати штурм.

Однак, як каже Ярославський, українські військові продовжують стояти і обороняти Бахмут, щоб не дати ворогові просунутися вперед.

Однак не варто забувати, що Упродовж 4-5 місяців РФ хоче підготувати ще 300-400 тис. осіб для нового наступу в Україні. Це не ті бійці, які, маючи слабку підготовку, нині знищуються Збройними силами України, сказав сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Він зазначив, що ті втрати, яких зазнає зараз армія РФ, не можна швидко поповнити, але ворог врахував попередній досвід.

“На базах підготовки вони готують нові резерви, підтягують нових мобілізованих. По всій Росії зараз вербують добровольців. Поряд із “вагнерівцями”, які розпочали історію з вербування, вербують і військові. У напрямку Вугледара з’явилися вже козаки, які не хочуть воювати, йти в атаку, але вони мобілізувалися пафосно, вони їх збирають, вони їх навчають. За часом, ми зараз дивимося по лінії розвідки, що десь за 4-5 місяців вони хочуть ще підготувати 300-400 тис. осіб для нової хвилі наступу”, — коментує екскерівник Служби зовнішньої розвідки.

Водночас він зазначає, що ресурсів на це у РФ не вистачає: вербувальні центри та військкомати не можуть виконати плани.

“Але якусь частину вони зібрали і ще зберуть”, — констатує гість ефіру.

Маломуж зазначає, що зібрані людські резерви треба буде ще озброїти.

“Це накопичення боєприпасів, це проведення формування частин, бригад, дивізій, як вони кажуть, навіть корпусів армій, це злагодження. Це півроку-рік. Навіть за концепцією Міноборони Росії, це фактично до кінця 2023 року, а якщо повнокровно — до 2026 року. Часу цього у них немає, у нас тим більше немає”, — констатував Маломуж.

Він наголосив, що кінець цій підготовці РФ має покласти український контрнаступ.

“Якщо ми розпочнемо активну наступальну операцію найближчими місяцями, як каже наше керівництво, ми зможемо не лише звільняти території, зайти на південь, схід, Крим, а й найголовніше — підірвати режим Путіна. Тоді вже буде не до підготовки. А ці [вербувальні] центри просто припинять своє існування. Уже режим Путіна думатиме, як виживатиме, як і на яких умовах домовлятися із Заходом, Україною про перспективи поразки та майбутнього миру”, — підсумував Микола Маломуж.