Українські сили продовжують проводити наступальні дії на Півдні, і через це російські загарбники та колаборанти на окупованих територіях почувають себе доволі тривожно.

Начальниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк зауважила, що окупанти попереджають про можливе загострення ситуації. Це говорить про те, що в них є віра в ЗСУ.

Росіяни вже почали розуміти, що на часі евакувати найдорожче. Також вони регулярно проводять навчання, щоб люди реагували на окупованих територіях на сигнали повітряної тривоги.

“Поки що все це схоже на те, що окупанти граються у війну. Серйозно наш контрнаступ вони не сприймають. Адже мають зберігати “хорошу міну при поганій грі”, зважаючи на те, що нібито мають ППО”, – зазначила начальниця ОП Сил оборони півдня України.

Водночас для росіян очікування контрнаступу українських сил виявилось страшнішим за сам контрнаступ. І тому вони перестаралися з агітаційною роботою серед населення на окупованих територіях.

Але нашим командуванням ця робота “схвалена”, можуть продовжувати в тому ж дусі. На даному етапі вони вже розуміють, що на них чекає запеклий сезон, їм доведеться добряче потерпати від Сил оборони, попри те, що противага сил досі специфічна: нас фізично менше. Але бажання в нас більше, – наголосила Наталія Гуменюк.

Вона зазначила, що в окупантів вже немає бажання воювати. Вони вишукують можливість вшитися звідти й знайти способи переходу або під егідою міжнародного гуманітарного права, або просто в РФ.

В Бахмуті Збройні сили України вже декілька днів тримають під вогневим контролем входи, виходи та переміщення російських окупантів містом.

Як повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, це стало можливим завдяки успішному просуванню вперед наших військ.

“В Бахмуті вже декілька днів наші оборонці тримають під вогневим контролем входи, виходи та переміщення ворога містом. Це стало можливо завдяки тому, що в процесі просування вперед наші війська взяли під контроль основні панівні висоти довкола Бахмута”, – написала вона у Telegram.

Нагадаємо, станом на понеділок, 10 липня, Сили оборони деокупували 24 квадратних кілометри на Бахмутському напрямку.

За даними британської розвідки, після загарбання Бахмуту в травні росіянами тепер вже ЗСУ перейшли в контрнаступ, який загрожує росіянам втратою цього міста.

Однак за оцінкою експертів, на швидке звільнення Бахмута поки що розраховувати не варто. Процес деокупації не прискорить навіть встановлення повного контролю над Кліщіївкою.

Збройні сили України мають успіхи біля Бахмута, війська намагаються охопити місто з півночі та з півдня та взяти росіян у пастку. Про це розповів військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“За Кліщіївку йдуть бої — це на півдні від Бахмута. Там займаються панівні висоти, що дозволить брати під вогневий контроль цю територію та певну частину вулиць Бахмута та те, що від них залишилося внаслідок багатомісячних боїв”, — зазначив експерт.

Одночасно окупанти перекидають під Бахмут війська Кадирова. За словами Поповича, є ознаки того, що росіяни відступатимуть від Бахмута.

“Наразі всіма силами вони намагаються цього не допустити. Збереження Бахмута як єдиного, більш-менш відчутного призу за результатами зимового наступу російської армії на Донбасі має військово-політичне значення для Росії. Тому, мабуть, є завдання не допустити відходу звідти військ. І, мабуть, війська Кадирова відіграватимуть роль загороджувальних загонів, щоб перешкодити відступу росіян з Бахмутської ділянки фронту”, — додав він.