Українські воїни просуваються на кожному напрямку, і окупанти це неабияк “відчувають”

Так, стало відомо про те, що з того часу, як РФ відійшла з Херсонського напрямку, спостерігається побудова росіянами ешелонної оборони саме на південних і південно-східних напрямках

Про це в етері телемарафону “Єдині новини” заявив речник Нацгвардії України (НГУ) Руслан Музичук.

“У цілому, ще з моменту відходу окупантів з Херсонського напрямку, спостерігається побудова ешелонної оборони саме на південних і південно-східних напрямках, а також відбувалося певне перекидання підрозділів (РФ, – ред.) для посилення східних напрямків і деяких інших”, – заявив Музичук.

Зокрема, речник НГУ зазначив, що, якщо говорити про Херсонський, Миколаївський і частково Запорізький напрямок, то тут здебільшого спроби ударно-штурмових дій не велися, а йшлося саме про посилення оборони й нарощування підрозділів.

“Але в цілому ситуація, яка відбувається по всіх напрямках, починаючи від наших північних і закінчуючи там, де найгарячіше, – це Бахмутський і Авдіївський напрямки, і там, де нарощується оборона, то це моніториться нашими силами оборони. Вживаються відповідні заходи, публічно про них багато не говорять. Але ця ситуація у цілому моніториться”, – сказав він.

Окрім цього, за словами Музичука, росіяни намагаються покращити своє тактичне положення на фронті на Куп’янському й Лиманському напрямках.

“Однією з цілей є вихід на адмінкордони, зокрема Донецької області, це є просування ворога саме тут. І він використовує тут усі можливі ударно-штурмові дії та застосовує різну тактику”, – поінформував представник Нацгвардії.

Також, відповідаючи на питання щодо інформації про заяву керівника ПВК Вагнера Євгена Пригожина щодо захоплення Бахмута до Нового року, речник висловив думку, що такі заяви, зокрема, можуть бути зроблені для підтримання бойового духу підрозділів окупантів, які там залучаються.

“Щодо Бахмута, то там досить великі втрати (росіян, – ред.), але успіхів немає. І тому такі заяви в тому числі мають підкріплювати певним чином реальний дух тих підрозділів, які там просто знищуються нашими військовими”, – заявив він.

Окремо представник Нацгвардії заявив, що однією із загроз, яка підвищена у ці дні, є загроза ракетних ударів і ударів дронами-камікадзе по Україні з боку РФ.

“За вчорашній день були масовані ракетні атаки по низці регіонів України, і така тенденція на ці дні також може тривати. Тому, звичайно, окрім бойових дій, які тривають саме по лінії зіткнення, на Сході, на інших напрямках також великою загрозою є ракетні удари та удари дронами-камікадзе”, – підсумував речник.

Зазначимо: російські окупанти вже кілька місяців не можуть захопити містечко Бахмут. Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов зазначив, що наступ на Бахмут очолює ПВК “Вагнер”.

Вважається, що її засновник Євген Пригожин хоче захопити місто в якості політичного призу на тлі суперництва між високопоставленими російськими чиновниками.

Коментуючи удари РФ по енергетичній системі України Буданов зазначив, що вони, швидше за все, будуть продовжуватися, але припустив, що РФ не зможе підтримувати високий рівень атак через виснаження запасів ракет і нездатність російської промисловості поповнити їх.

При цьому Буданов упевнений, що Україна в підсумку поверне собі всю територію, яка зараз знаходиться під окупацією, включаючи Крим. Він припустив, що Україна повернеться до кордонів 1991 року, коли була проголошена незалежність.