Павло Зібров – популярний співак, композитор, народний артист України. Він неодноразово приїжджав у госпіталі з пораненими воїнами, виступав з концертами перед військовими. А також відвідував українські підрозділи в зоні бойових дій.

Нещодавно, Павло Зібров відверто розповів, якими бачить відносини України й Росії через десятиріччя, назвав головні проблеми Збройних сил України, а також відповів – як закінчити війну на Донбасі, спеціально для програми “11 запитань” що на 24 каналі.

Ніхто не міг подумати, що наш “старший брат” Росія, як ми його весь час називали, просто тупо нападе. Мовляв, я сильніший, зайшов у твою квартиру – ти будеш жити на кухні, а ми – в ось цих твоїх двох кімнатах. Так вони зробили з Донбасом і Кримом. У 2014 році ми були не готові до війни й спротиву, було мало військ. І вчасно наші керівники вгорі не прийняли більш жорстке вирішення цього питання. Треба було на корню всіх сєпарів арештовувати. Ми згубили час. А коли минули тижні, то пішла “допомога” з Росії – зайшли бойовики зі зброєю й грішми, і зробили свою погану справу.

Моє ставлення – це Україна, українська земля. Я там був неодноразово на гастролях. Особливо, день шахтаря, день металурга – з задоволенням ми туди приїжджали. Але відверто і щиро можу сказати, що “русский мир” (як зараз модно називати) там був закоріненим протягом тривалого часу. Вони підгодовували свої проросійські сили фестивалями, конкурсами, школами, подарунками.

Туди приїжджали десанти російських артистів, гонорари яких оплачували в Москві. Вони прибували ніби як за безкоштовно поспівати на цій землі. І навіювали “русский мир”, російську мову і “что она (Росія) великая держава”.

Тим не менше, станом на зараз, Зібров зазначає – Українська армія навчилася воювати. Ось так вимушено. За Януковича армію розікрали й розпродали, з неї до 2014 року не було нічого, тільки лахміття. Ми за ці 7 років стали могутньою армією, і можемо дати по зубах росіянам, якщо вони полізуть сюди. Це дуже важливо. На оборону кинули багато грошей. Зараз нам допомагає і НАТО катерами, танками, ракетами, зброєю. Дай Боже, щоб світ не відвернувся, щоб США і Європа нам допомагали ще більше. Тоді нас будуть боятися, і на нас зважатимуть. Наша армія вже зовсім іншої якості.

Так, Проблеми були, є і будуть. Я впевнений, що там, де є гроші, там завжди є корупція. Особливо, якщо великі гроші. Тому що всі хочуть “відкатати” – то на дорогах, то на будівництві. Так і в армії.

Тому треба пильно дивитися і не соромитися, що про когось подумає якийсь генерал чи полковник. Потрібно, як і в цивільних – controlling, controlling, controlling. І якщо вхопили за руку, тоді йди в тюрму. Адже це наші народні гроші, які платники податків щодня відраховують, аби армія була сильна і нас захистила. З цим треба боротися. І я знаю, що є досить успішні моменти в цьому.

Поділився думками Зібров і щодо Інформаційної війни, артист зазначив:

Це дуже важлива складова. Можливо, навіть більше ніж нові пушки, танки й ракети. Тому що те, чим наші голови годують щодня, дає свої пагони.

От годував “русский мир” Донбас і Крим, воно дало такі пагони, що легко територію всю захопили. І місцеві йшли на наші танки: “Не треба нам сюди йти, не йдіть, нас розсудять наші брати по духу і по крові. Ми будемо з ними жити в мирі”. От вони й у мирі там живуть. Тому інформаційна війна проводиться.

Безумовно, треба більше уваги приділяти українським книжкам, фільмам, артистам, театрам. Говорити українською мовою потрібно, тому що це – серце кожної країни. Якщо ти розмовляєш українською, ти вже “не говориш по-русски”. Це маркер, за яким нас знають у всьому світі. Треба берегти і розвивати нашу мову.

На останок Зібров додав.

Цю війну ми самі не закінчимо, адже російська армія набагато сильніша, ніж українська. Тому тільки всім світом – США і Європа допоможуть нам закінчити цю війну достойно. Як Макрон, Меркель, американський президент поводитимуться найближчим часом на перемовинах, “прижучать” Путіна, поставлять його на горох. Поки що тільки Байден руба сказав, потім вже литовський президент. Аби воно так по колу пішло, що “ти – вбивця”. І тоді ми можемо стати переможцями в цій війні.

Стільки наших хлопців загинуло, стільки сімей переїхало. Скільки знедолених, які загубили будинки, роботу, близьких. Тому це за пару років не пройде. Ці рани будуть ще кровити досить довго. В цілому, народ російський теж страждає, але в них немає такої потужної сили зробити спротив Кремлю – Путіну і його верхівці. Безумовно, рани загояться не скоро.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.