Росіяни починають діяти зухвало, відкрито, не ховаючи своїх намірів, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН”, перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук.

“Перемир’я вже просто немає. Ми не можемо далі вдавати, що воно є. Треба говорити правду, біле називати білим, а чорне – чорним. Росіяни починають діяти зухвало, відкрито, не ховаючи своїх намірів. Тому ми маємо бути готовими до будь-яких непередбачуваних дій із боку агресора. В ОРДЛО перебувають російські найманці, командири і російська зброя. Ми не знаємо, коли її можуть задіяти, але маємо бути до всього готовими і ставитися уважно до всього, що відбувається. Передусім думати про Україну”, – сказав політик.

За його словами, він ще не спостерігав настільки відкритих і цинічних дій, які здійснює Росія на Донбасі і які здійснює “так звана українська опозиція, яка фактично нею не є, а є ворогом українського народу”.

“Днями [голова політради ОПЗЖ Віктор] Медведчук давав інтерв’ю Russia Today. Не за відновлення телеканалів він бореться, а проти України, вдаючи водночас, що він – український політик. Усіх, хто прийшов здавати країну, багатіти, набивати кишені в Україні і водночас продавати Україну, потрібно або викинути з країни, або змусити жити за законами України. Іншого шляху в нас просто немає. Час умовлянь і посилань на демократію минув. Демократія – це верховенство закону, диктатура закону для всіх без винятку”, – підкреслив Кравчук.

Він зазначив, що Росія веде подвійну гру щодо Донбасу.

“Протягом пів року, поки я очолюю українську делегацію у ТКГ, я бачив багато різних рухів і напіврухів. Росіяни начебто беруть участь у роботі ТКГ, але ведуть подвійну гру. Вони не соромляться нічого і демонструють, що вони над сутичкою, нібито допомагають Україні врегулювати внутрішній конфлікт. У той самий час російські пропагандисти приїжджають і розповідають про російський Донбас, а місцевим ватажкам ставлять завдання на території Донецької та Луганської областей (зверніть увагу – не тих районів, які контролює Україна) побудувати національні держави, які мають інтегрувати в Росію. Це і є подвійна гра, обман”, – сказав політик.

На його думку, Росія мінятися не збирається і буде діяти звичними їй методами.

“Росія воює 150 років. За цей час, окрім тиску і примусу до миру, вона нічого не використовувала. Не треба думати, що якщо ми будемо поступатися, вони стануть поступливішими. Тому виконуючи міжнародні домовленості, дотримуючись шляху до миру, ми маємо на силу відповідати силою. Вони стріляють не просто так, вони вбивають. На силу і стрільбу ми маємо відповідати жорстко і дзеркально. Ми всі разом, і світова спільнота зокрема, маємо діяти адекватно. Поблажливо, м’якістю, закликами до компромісів ми нічого не доб’ємося. Нам треба бути послідовними і жорсткими”, – заявив Кравчук.

Він підкреслив, що в Росії набирає сили диктаторський режим.

“Це видно щодо [опозиціонера] Олексія Навального і дій, які [президент РФ Володимир] Путін здійснює для збереження своєї влади. Ми спостерігаємо протверезіння частини російського суспільства. Ми бачимо, що і Європа тверезіє. Раніше своєю пропагандою Путін міг обманювати всіх, а тепер уже ні. Це бачать і люди з оточення самого Путіна, тому йому доводиться діяти рішучіше і радикальніше. І такі рішучі, радикальні дії поширюються й на Донбас”, – пояснив Кравчук.

Як пишуть українці 30 хвилин тому, Кравчук нарешті все правильно сказав, а пан Зеленський побачив ворога в обличчя. Час перемовин вийшов.