Як усі вже знають, вчора до російського міста Таганрог завітала “бавовна”. Насправді, це дуже важлива військова ціль, адже біля Таганрога розташований аеродром окупантів. Також звідси до Маріуполя – найкоротший логістичний шлях, який ЗСУ мають перерізати.

Про це в щоденному зведенні з фронту в ефірі одного українського телеканалу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.

Світан зазначив, що в Таганрозі знаходиться багато військових об’єктів, які треба знищити. Зокрема, аеродром, на якому перебувають літаки А-50, також звідти запускають дрони по Україні. До того ж тут розташований авіазавод, де модернізують літаки Ту-95МС, аби вони могли нести ракети Х-101 і випускати їх по Україні.

Крім того, з Таганрога до Новоазовська прокладений міст. Це напрямок на Маріуполь. Це дуже важливий логістичний шлях росіян. Якщо знищити цей міст, у окупантів будуть проблеми з постачанням зброї на фронт. Тоді їм доведеться більше використовувати шлях на Луганщину, але там не так розвинена дорожня інфраструктура.

Військовий експерт прокоментував дії ЗСУ на Бахмутському напрямку. Наші війська намагаються рухатися вперед південніше міста. Це правильно, адже це висоти річки Бахмутки. Як тільки ЗСУ опиняться на східному березі цієї річки, росіянам доведеться тікати з Бахмута.

До того ж наші війська не будуть заходити в саме місто. Вони візьмуть окупантів у кільце за Бахмутом. Інформаційно для росіян це буде величезна поразка, яку вони не зможуть «продати» своєму населенню. Аби мати бодай якісь успішні зведення з фронту окупанти намагаються наступати на Лимано-Куп’янському напрямку.

Також полковник запасу ЗСУ прокоментував вибухи, які було чутно 28 липня біля ЗАЕС. Це цілком може бути дистанційним розмінуванням з боку наших спецслужб. Інший варіант – вибухали старі російські міни. Загалом, після того, як відкрились дороги дна Каховського водосховища, в наших “спеців” є можливість рухатись у бік ЗАЕС.

Однак робити це варто тоді, коли основні сили підійдуть до Токмака. Тоді ж лкупанти тікатимуть із ЗАЕС, з Енергодара. Вони не захочуть перебувати в такому собі котлі в оточенні ЗСУ, Тому цією ситуацією обов’язково слід буде скористатися.

Тим часом фронті у Запорізькій області ідуть достатньо активні військові дії. Збройні сили України активно просуфаються, що дозволяє їм займати все більше панівних висот.

Як розповів військовий експерт Олександр Коваленко в ефірі телемарафону, Сили оборони продовжують свій рух на Запоріжжі, і через це росіяни не можуть повноцінно тримати оборону. Вони активно залишають свої позиції.

“На сьогодні ми можемо говорити про клин, який вбито між Роботино та Вербовим, це дуже важливо, бо це говорить про фактичне наближення до другої лінії оборони майже впритул”, – сказав експерт.

За словами Коваленка, в районі Великої Новосілки –  адміністративної межі Донецької та Запорізької областей – після звільнення Старомайорського “все дуже погано буде для росіян в Старомлинівці”, так як відкривається можливість вирівнювання флангів по правому та лівому берегу.

“Також Сили оборони просуваються по флангах, і просування дозволяє займати все більше панівних висот. І фактично це матиме той самий ефект, який ми побачили біля Бахмута – після того, як Сили оборони взяли під свій контроль панівні висоти в районі Кліщіївки, одразу посипалася оборона у росіян”, – сказав експерт.

Що стосується лівобережної Херсонщини, Коваленко зазначив, що на даному напрямку, переважно, відбувається формування умов за рахунок артилерійської роботи, а  також дій наших Сил спеціальних операцій, які мають можливість проведення тих чи інших операцій на лівому березі.

Коваленко зазначив, що говорити про те, що там зараз розпочався якийсь наступ поки що зарано. Зараз там відбувається саме буденний процес знищення позицій окупантів.