Президент Володимир Зеленський хотів би бачити у якості посади голови Верховної Ради діючого віцеспікера Руслана Стефанчука. Як пише Українська правда з посиланням на джерела, останнього спеціально для цього готують.

Причиною заміни спікера є самостійність чинного голови Разумкова. Той ніби має свої політичні амбіції та намагається показати незалежність від Офісу президента. Ось  це і не подобається людям на Банковій.

Стефанчук поки виглядає найбільш прийнятною кандидатурою на посаду спікера, однак йому не вистачає медійності.

“Як розповідають в оточенні Зеленського, президент був би не проти підсадити Стефанчука на щабель вище у парламентській ієрархії. Але є проблема – цей щабель уже зайнятий”, – йдеться у статті УП.

Для просування віцеспікера і роботи над невтішною для Зеленського соціологією були створені спеціальні «трійки», які займаються різними сферами. Саме модерувати їхню роботу і повинен Стефанчук для формування образу «державника».

Один із представників уряду пояснив: “Є економічна “трійка”, фінансова, податкова і так далі. От скільки є комітетів у Раді – стільки приблизно і “трійок”. На них вирішують, які закони треба підготувати, щоб виконати обіцянки Зеленського, що саме туди записати, і коли це можна провести через комітети і Раду”.

За інформацією видання, Разумков в процес роботи «трійок» взагалі не залучений.

Зазначимо, за результатами опитування центру Разумкова, голова Верховної Ради Дмитро Разумков поступається у другому турі виборів президента Володимиру Зеленському, але його готові підтримати 40% з тих, хто піде на вибори і визначився.