В очах адміністрації президента США Україна постає як цілком демократична країна та як одна з “червоних ліній” виставлених перед Росією.

Такою думкою поділився американський політтехнолог Дейн Уотерс в інтерв’ю виданню “Апостроф”.

Він наголошує, що санкції, які напередодні введи США проти Ігоря Коломойського, слід розцінювати як важливий сигнал для президента Зеленського. Так вони прагнуть показати йому, що прийшов час для рішучих дій.

Ось уже кілька адміністрацій президента розглядають нашу країну одночасно з двох позицій. Перша – як демократичну країну, яка в 2014 році доклала великих зусиль для того, щоб стати частиною демократичної “Ліги націй”, тому офіційний Вашингтон всіляко допомагає Києву.

З інної стоорони, в США на Україну дивляться як на буферну зону та “червону лінію” для Кремля.

“І там розуміють, що є три способи, завдяки яким Росія може тримати Україну під контролем. Перший – це підтримувати внутрішню напругу, наприклад, провокуючи громадянську війну, розділяючи проросійське і проукраїнське населення. Другий спосіб – це реальні військові дії, ймовірність яких дуже обмежена. І третій – нанесення шкоди економічній стабільності України. Наприклад, якщо МВФ не дасть достатньо грошей, то вперед вийде Росія і скаже, якщо українці мають економічні проблеми, то вони охочіше приймуть допомогу (з РФ, – ред.). Тому США намагаються це зупинити. Перше – обмежити можливості таких людей як Віктор Медведчук та Ігор Коломойський, які створюють фінансову нестабільність і пропагують більш тісні зв’язки з Росією”, – підкреслив експерт з США.

Крім цього, у Вашингтона є стратегія, щоб не дозволити Володимиру Путіну взяти Україну під повний контроль.

“Необхідно обмежити можливість Путіна взяти Україну під повний контроль. Вашингтон в цьому сенсі теж збирає пазл. І в цьому випадку пазл – це стіна. Стіна між Україною і Росією. Кожна цеглинка зводить все більшу стіну, яка повинна перешкодити Путіну захопити Україну”, – додав Дейн Уотерс.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.