Україна має запис, що доводить: Іран від самого початку знав, що український літак МАУ збила ракета і іранській стороні це було відомо на момент збиття.

Джерело: інтерв’ю президента Володимира Зеленського телеканалу “1+1”

Деталі: Президент у своєму інтерв’ю прокоментував запис перемовин диспетчерської аеропорту Тегерана та другого пілота літака іранської компанії “Асеман Ейрлайнз”, оприлюднений в ефірі “1+1” ввечері 2 лютого. На записі людина за штурвалом іранського лайнеру бачила і пуск ракети, і вибух.

Пряма мова Зеленського: “Зараз ми маємо ще один запис. Чому я кажу “ще один”, тому що у Мережі з’явилось відео з невідомих акаунтів, на якому видно збиття чогось чимось. Спочатку було так. А зараз наші фахівці мають запис, який ми ще тоді без доступу до диспетчерської і без чорних скриньок отримали, який повністю співпадає з відео, яке було у Мережі”.

Це запис диспетчерської Тегерана з літаком Ірану, який йшов тоді на посадку. Наш літак злетів, а о 6:30 повинен на посадку був іти іранський літак. Він все це бачив і екіпаж почав розмовляти з диспетчером. Там все чути – він каже, що “мені здається, що летить ракета”, він це говорить і перською, і англійською мовами, там все зафіксовано”.

“Дійсно це доводить, що іранська сторона знала від самого початку, що наш літак збила ракета, це їм було відомо вже на момент збиття. Після цього пострілу іранський диспетчер виходить на зв’язок з нашим літаком дуже багато разів, але там тиша”.

Деталі: Коментуючи момент запису, де диспетчер розмовляє з пілотом іранського літаку, пілот запитує “З нами все в порядку?” і диспетчер відповідає “З вами все в порядку”, Зеленський зазначив: “Може бути версія, що – “Ти не переймайся, у вас буде все в порядку”.

Пряма мова: “Може бути і інша версія, тому що диспетчер дуже багато разів виходить на зв’язок з нашим літаком. Я думаю, що він розумів, що був вибух, але через що, думаю, в той час, він міг не розуміти. Може він говорив – “Ми можемо сідати”, може йшлось і про це”.

“Спеціалісти будуть розслідувати цей запис крок за кроком”, – додав Зеленський.