Експерти припускають, що зміна керівництва КМДА може відбутися найближчим часом – можливо до Дня Незалежності.

У Києві знову заговорили про можливе зняття з посади глави КМДА Віталія Кличка, який одночасно є мером Києва. Ці чутки циркулюють на тлі масових обшуків в столичних підприємствах, які активно критикує мер Києва. Багато експертів називають це фіналом затяжного конфлікту між мером Києва і Офісом президента.

Коли Кличко можуть зняти?

Експерти припускають, що зміна керівництва в столичній держадміністрації може відбутися найближчим часом – можливо і до Дня Незалежності.

На думку політолога Володимира Фесенка, заміна голови КМДА може бути подана як тимчасовий захід, для наведення порядку в комунальних підприємствах столиці та очищення від корупції, мовляв центральна влада повинна негайно втрутитися в ситуацію.

“На мій погляд, якраз зараз, за тиждень до святкування 30-річчя Незалежності України, коли в Києві буде проводитися маса міжнародних заходів, весь цей конфлікт абсолютно не потрібен. Зараз не час і не місце для з’ясування стосунків. Київська та центральна влада повинні гідно провести всі заходи – це зараз найголовніше. А потім повернутися до цього питання і подумати, як вирішити всі проблеми з комунальними підприємствами, і напруженням у відносинах. Як на мене, то цим конфліктом дуже захопилися обидві сторони. Проблеми можна вирішувати по-іншому”, – зазначив Фесенко в коментарі “Сьогодні”.

Ким замінять Кличко?

Сайт “Сьогодні” звернувся до столичних чиновників, які знають ситуацію зсередини. У мерії неохоче спілкуються на тему можливого призначення нового глави КМДА. Підтверджують, що рішення влади можемо почути вже на цьому тижні.

“Ситуація напружена – ви самі бачите, що відбувається. І ми теж чуємо всілякі чутки про те, що це питання вирішується в надрах Офісу президента. З огляду на все, що відбувається, то рішення про призначення нового голови КМДА може бути озвучено і на засіданні Кабміну вже завтра, або в п’ятницю на РНБО”, – розповіло нам джерело в КМДА.