Американці навчали українських військових перевіряти позиції російських окупантів. Ще не зрозуміло, які операції стануть частиною головного удару, а які — хитрощами чи диверсіями, кажуть військові експерти.

Наступ ЗСУ на півдні Донецької області може стати початковим ударом для виявлення позицій та чисельності російських окупантів.

Про це пише американська газета The New York Times (NYT) із посиланням на військових аналітиків.

За їхніми даними, звіти про бойові маневри на фронті було важко розшифрувати. Поки що не зрозуміло, які операції стануть частиною головного удару, а які — хитрощами чи диверсіями.

“Спроба перевірити позиції окупантів — це традиційна тактика, якій американці навчають українців. Російська сторона повідомляла про пересування великих підрозділів увечері 4 червня та вранці 5 червня. Це потенційний сигнал того, що Україна ввела в бій навчені сили”, — зазначили фахівці.

Українське військове командування офіційно не підтверджувало наступу на півдні Донецької області. Росіяни стверджують, що вже другу добу відображають атаки ЗСУ в регіоні.

Додамо, контрнаступ ЗСУ стане найбільшим випробуванням стратегії надання Києва західної зброї та навчання українських бійців, яку очолює США. Суть стратегії полягає у тому, що українські Сили оборони мають боротися як могла б американська армія, але самостійно.

Про це йдеться у матеріалі the Washington Post.

“Коли, нарешті, розпочнеться довгоочікуваний контрнаступ України, боротьбу будуть вести бригади, озброєні не лише західною зброєю, а й західними ноу-хау, отриманими з багатомісячних тренувань, спрямованих на перетворення українських збройних сил на сучасні сили, які володіють передовою тактикою ведення війни НАТО”, − пише видання.

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав це “наступним рівнем” безпекової допомоги, яку він та інші чиновники просили у своїх західних партнерів. Велика Британія з літа минулого року проводить базову підготовку для тисяч українських новобранців. Але нещодавно українські підрозділи відправили до Німеччини та інших країн, щоб навчити взаємосумісності між різними підрозділами.

“Нам потрібні курси підготовки на рівні роти, взводу, батальйону з технікою, з їхніми бойовими машинами піхоти, з командиром, який буде розуміти, як керувати своїми силами, підтримувати артилерію, підтримувати розвідувальні операції”, − сказав Резніков.

Критики нового підходу до тренування українців, у межах якого танки, артилерія, бойові машини та інша зброя “нашаровуються” для максимізації результату, зазначають, що Києву все ще бракує ключових елементів для повної реалізації таких атак, зокрема винищувачів.

“Очікується, що Україна отримає F-16 американського виробництва після того, як Вашингтон погодився не заважати країнам-союзникам надавати їх, але на полі бою до початку контрнаступу вони не будуть”, − пише WP.

Варто підкреслити, що росіяни запустили фейкову новину про те, що нібито українська сторона розпочала контрнаступальні дії. За їхніми даними, Україна начебто вже активно почала бої одразу на 5 напрямках на півдні Донеччини.

Під час розмов про український контрнаступ не варто допомагати ворогу і розголошувати зайву для його вух інформацію.

Про це заявив військовий експерт Петро Черник.

Петро Черник наголосив, що наразі ми вже маємо суху погоду, щоб успішно використовувати на полі бою НАТівську техніку, бо вона є дуже важкою. Наприклад, вага Leopard становить понад 62 кілограми, а Challenger може важити 75 кілограмів.

«Усі передумови для того, щоб складалися якісні, оперативні і тактичні обставини для розгрому противника та поступового звільнення наших земель, складаються навіть не щодня, а щогодини!», – переконаний він.

За його словами, приємні новини про деокупацію українських територій та нищівну поразку росіян українці точно дізнаються першими.