Ніяких поставок води в підконтрольний Росії Крим не буде до його повної деокупації. Україна не веде ніяких переговорів про постачання води ні офіційно, ні неофіційно.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

«Потреби Криму з точки зору водозабезпечення абсолютно здатна забезпечувати (Росія – ред.) власними силами. Ніякої подачі води до повної деокупації до Криму з боку України не буде. Ніяких переговорів ми не ведемо на цю тему ні офіційно, ні неофіційно, ніяк», – сказав Рєзніков.

Крім того, Рєзніков ще раз нагадав, що за все гуманітарні потреби відповідальним є держава-окупант, в даному випадку це Російська Федерація .. І, за його словами, всі звинувачення РФ про якісь проблеми, які “повинна вирішувати українська сторона, є нікчемними”.

У свою чергу заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що власних водних ресурсів в Криму цілком вистачає для потреб місцевого населення, а нестача води виникла через «мілітаризацію» півострова і його перенаселення приїжджими росіянами.

При цьому українська чиновниця заявила, що Україна не перекривала ніяких водних потоків на півострів, таким чином заперечуючи очевидний факт.

«Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, через які вода потрапляє до Криму – тільки призупинила ту штучну водну преференцію, яку колись давала для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Це ціна окупації, яка тільки зростатиме, і, напевно, те, про що Росія повинна була думати перш, ніж вирішуватися на злочин окупації української території », – сказала Джапарова.

Вона підкреслила, що брак води «окупанти» відчули через надмірну мілітаризацію півострова і його «істотного заселення росіянами».

«Україна не буде задовольняти потреби російського військово-промислового комплексу у водних ресурсах. Власні водні ресурси Криму здатні забезпечити потреби населення півострова в воді навіть в найбільш посушливі роки», – вважає заступник голови МЗС.