Російські окупанти активізували свою діяльність за останні кілька днів та намагаються відновити втрачені позиції. Прес-секретар Сил оборони Таврійського напрямку, Олександр Штупун, повідомив, що за цей час кількість атак від них зросла вдвічі.

«В даний час тривають активні бойові дії. Ворог намагається повернути втрачені позиції в районі Роботиного. Якщо говорити про зону відповідальності ОСУВ «Таврія» в цілому, то ворог збільшив свій тиск», — говорить офіцер.

За його інформацією, минулої доби ворог збільшив свій тиск, завдав 6 ракетних, 17 авіаційних ударів. Противник здійснив 879 артилерійських обстрілів, також відбулося 34 бойових зіткнення. Російські військові намагалися відновити втрачене становище біля Авдіївки, тиснути на Мар’їнку, зафіксовано 10 невдалих атак. Також намагається відновити втрачене становище в районі Вербового, Новоселівки та Степового в Запорізькій області.

«Якщо статистично порівнювати, то кількість бойових зіткнень зросла майже в два рази», — додав Штупун.

Тим часом, підрозділи ракетних військ і артилерії зі складу ОСУВ «Таврія» протягом доби виконали 1231 вогневе завдання. Загальні втрати ворога склали 251 особу. Знищено 23 одиниці військової техніки противника. Зокрема, 5 ББМ, 8 артилерійських систем, 2 засоби ППО, 2 БпЛА, 4 одиниці автомобільної та 2 — спеціальної техніки. Також знищено 4 склади боєприпасів ворога.

Також ситуація на південь від Роботиного нестабільна, тактично складна і динамічна, оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки.

Про це повідомляють фахівці Інституту вивчення війни (ISW) у щоденному звіті. Російські війська проводять тактичні контратаки в районі Роботиного як частину своєї «глибокої оборони» проти українських наступальних операцій на заході Запорізької області.

При цьому, ситуація на південь від Роботиного нестабільна, оскільки деякі тактично важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки, тактична обстановка в цьому районі є складною і динамічною.

Статус групи «Вагнера» наразі залишається незрозумілим на тлі повідомлень про переговори щодо майбутньої співпраці з російським урядом. Основні бойові елементи ПВК розкидані по декількох країнах, включаючи Білорусь, Центральноафриканську Республіку, Лівію та Малі, і немає чітко визначеного єдиного лідера угрупування.

Тим часом, в Бахмуті Донецької області російські окупанти зосередили танкові, мотострілкові та десантні полки чисельністю понад 10 тисяч особового складу, розповів начальник прес-служби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

Як підкреслив він в ефірі інформаційного телемарафону, у цьому районі тривають запеклі бої.

Представник Східного угруповання військ вважає, що РФ не збирається залишати Бахмут. Водночас він пояснив, що штурмувати Бахмут — це дуже велика ціна, тому Україна не може дозволити втратити там стільки людей.

Український офіцер уточнив, що операція українських захисників у Бахмуті може початися лише після того, як вона буде ретельно спланована відповідно до наявної обстановки, а також після проведення всіх мінно-інженерних вибухових розгороджень.

«Зараз вживаються всі необхідні заходи, щоб просунутися вперед, бойові порядки і закріпитися там і завдати вогневого ураження противнику», — додав Євлаш.

Також російські окупанти в районі Бахмута зіткнулися з проблемою логістики, оскільки ЗСУ обстрілюють трасу Бахмут – Горлівка, сказав Ілля Євлаш.