З кінця травня Білорусь сприяє нелегальному проникненню мігрантів до Євросоюзу через свою територію.

Польща висловлює стурбованість у зв’язку з присутністю російських військ біля кордонів України і на території Білорусі. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє канцелярія прем’єра Польщі.

«Зростає присутність російських військ навколо України, в Білорусі, уздовж російсько-білоруського кордону, а також в Калінінградській області. Ця присутність є інструментом, який можна використовувати для прямої атаки», – заявив Моравецький.

Росія накопичила більш ніж 92 тис. військових довкола українських кордонів і готується атакувати Україну наприкінці січня чи на початку лютого. Про це повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Він заявив, що така атака може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими послідують повітряно-десантні напади на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі і межливе вторгнення через сусідню Білорусь.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав міграційну кризу на кордоні з Білоруссю найбільшою спробою дестабілізувати Європу за останні 30 років.

В ЄС такий крок назвали “гібридною атакою” Білорусі. Євросоюз готує п’ятий пакет санкцій щодо режиму Олександра Лукашенка через використання ним мігрантів як інструменту проти країн блоку.