Під виглядом навчань “Захід-2021” РФ направила в Білорусь нові військові підрозділи та озброєння, які там і залишить. Саме тому заплановані на вересень спільні військові навчання Росії й Білорусі вже зараз з півночі становлять загрозу для України.

Про таку стратегічну загрозу для безпеки України в ефірі телеканалу “Україна 24“ заявив генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко.

“Нам треба захищатись в стратегічному порядку. А це функція не прикордонників, а Збройних сил України. Щоб організувати захист, потрібно розуміти, що робить противник. Згадані навчання мають розпочатися з 10 вересня, а вони вже засилають ешелони. Також там збираються використовувати велику кількість бойових літальних апаратів, бронетехніки, ракетних озброєнь, в яких у них перевага перед нами. І це північний напрямок, де, грубо кажучи, на танку можна бліцкригом дійти до Києва за дві години, хоч їм такий бліцкриг не вдасться”, – сказав генерал запасу ЗСУ.

Ігор Романенко підкреслив, що стягнуті до Білорусі російські війська там залишаться і після навчань. Це робить  безпеку північних кордонів України стратегічною проблемою.

“Північ України стала стратегічно небезпечною. Вони вже зайдуть і там будуть. До того ж після навчань вони залишають на складах свою техніку. Це робиться для того, щоб в ударному угрупованні, яке формує Путін зі своїм Генштабом проти України, була активно задіяна північ. На сході вже є два корпуси, вони посилюються, вони проходять на полігонах навчання… На сході у них танків більше, ніж у Британії та Франції разом узятих. На півдні, в Криму вони використовують всі події, навіть затоплення після злив, щоб завести “на допомогу” Збройні сили з бойовою технікою замість МНС. Потрібно серйозно готуватися”, – застеріг Україну генерал запасу ЗСУ Ігор Романенко.