Українським військовим зараз важко просуватися на фронті, тому що російська окупаційна армія зробила укріплену лінію оборони. Але наступ не припиняється, а триває. 

Наступ на Бахмутському напрямку швидший, ніж на півдні нашої держави.  

Про це заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю болгарському телеканалу bTV. 

“Важко, не буду приховувати, але це цілком зрозуміло, тому що Росія за цей час побудувала стаціонарні, повністю обладнані, залиті бетоном оборонні пости. Найголовніше, що наступ не припиняється, а триває. Думаю, на Бахмутській лінії йде трохи швидше, ніж на півдні, але час покаже”, – зазначив Буданов. 

Також у відповідь на запитання журналістки, чи може Україна зберегти ті території, які вже вдалося звільнити від російських окупантів, Буданов відповів, що зможе. Також він додав, що українські військові будуть рухатися далі. 

Водночас, як розповів одному з українських ЗМІ британський військовий експерт, підполковник Глен Грант, українській армії досі бракує дронів та ефективної координації між підрозділами на передовій. 

Він підкреслив, що одна з ключових проблем полягає в нестачі централізованого обміну інформацією між безпілотниками та відповідними підрозділами. 

За його словами, українським Збройним силам необхідно вдосконалити систему координації на передовій, забезпечити широке використання дронів та датчиків для збору інформації з поля бою. Глен Грант підкреслив важливість того, щоб нижчий офіцер на передовій міг самостійно приймати рішення на своїй ділянці, де ведеться бій. 

“Українському Міноборони варто бути відкритішим перед суспільством, бо воно несе на собі основний тягар війни. Щоб у людей було більше довіри до своїх інституцій. ЗСУ роблять максимально з того, що можуть. Прорив може статися будь-якої миті. Підрозділам ЗСУ бракує координації. Вищі офіцери до кінця не позбулися радянських підходів. В армії потрібні ще структурні зміни”, зазначив він. 

«Має бути те, що маємо в арміях на Заході – нижчий офіцер на передовій приймає рішення на своїй ділянці, де веде бій. Надто багато рішень про ситуацію на полі бою досі приймається на вищому рівні, який не бачить поля бою. Дозволи вирішувати по ситуації на місці слід опустити на найнижчий можливий рівень», – додав Глен Грант. 

Експерт підкреслив, що впровадження сучасних систем координації та комунікації, а також використання дронів, допоможе зробити українську армію більш ефективною до викликів на передовій. 

Глен Грант зазначив, що відсутність ефективної координації між різними рівнями командування української армії є серйозною проблемою. Він вказав на те, що наразі вищі офіцери приймають рішення щодо всіх ресурсів навколо них, не бачачи повної ситуації на полі бою. 

«У вас командир батальйону приймає ключові рішення щодо всіх ресурсів навколо нього. Поки це так, комбат не дозволяє приймати рішення нижчі ланці – сержантам. Бачимо таке на практиці щоденних боїв. Навіть командир бригади втручається в процес прийняття рішень на полі бою. Так не має бути. Комбриг має вирішувати щодо загальних планів і цілей на його ділянці та сперечатись з керівництвом за кількість ресурсів на відповідну місію», – додав експерт. 

Грант наголосив на тому, що координація на різних рівнях командування в армії повинна бути поліпшена, і це допоможе зробити українську армію більш ефективною. Він також зауважив, що хоча координація стала кращою, їй ще далеко до рівня армій більшості потужних західних армій.