У Німеччині застерегли російського диктатора Володимира Путіна від нападу на НАТО. Лідера Росії попередили, що країни НАТО до 2030 року наростять повітряну потужність.

Про це пише видання Bild.

З відповідною заявою виступив командувач ВПС Німеччини, генерал-лейтенант Інго Герхарц. Він закликав Путіна “не зв’язуватися з нами”, оскільки Захід озброїться. Інго Герхарц звернув увагу на присутність військ НАТО в Балтійському морі.

До 2030 року у європейців буде 600 сучасних винищувачів у регіоні Балтійського моря, – заявив генерал-лейтенант ВПС Німеччини. Також він наголосив на тому, що є американські літаки. Окрім того, Інго Герхарц згадав, що Альянс отримає підсилення, коли до НАТО приєднаються Швеція і Фінляндія. Це може статися вже наприкінці червня на саміті НАТО у Мадриді.

Путін, для якого однією з причин вторгнення в Україну начебто було розширення НАТО, фактично втратить контроль у Балтійському морі. НАТО наростить свою присутність у Балтійському морі саме завдяки вступу до Альянсу Швеції та Фінляндії. Додамо, що Інго Герхарц заявляв, що військово-політичному керівництву країн-членів також НАТО потрібно бути готовим застосувати ядерну зброю в разі надзвичайної загрози безпеці.

Росія неодноразово завдавала ракетних ударів по Львівській області поблизу кордонів Польщі, яка є членом НАТО. Нещодавно екскерівник Бюро Нацбезпеки Польщі Станіслав Козєй заявив, що Польща може взяти на себе протиповітряну оборону над західними областями України. При цьому слід нагадати, що Україна від початку війни просила НАТО закрити повітряний простір. Однак в Альянсі Україні категорично відмовили, оскільки побоювалися прямого конфлікту з Росією.

При цьому в Росії неодноразово лунали погрози на адресу Заходу, якщо Україні будуть надані літаки та важке озброєння. Москва цинічно звинувачує США та інші країни Європи в ескалації конфлікту. До слова зазначимо, що небагато часу минуло відтоді, як Москва погрожувала “ядерною кнопкою”. Цього разу знову взявся за старе заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков.

Заступника Лаврова цитують російські ЗМІ. Рябков традиційно для держави-агресорки перекладає “з хворої голови на здорову” і каже, що це Заходу “має вистачити розуму не застосовувати ядерну зброю в Україні”. Ба більше, за заявами дипломата, “Росія відкидає ідеологію обмеженої ядерної війни”. Звинувачення західних країн у протилежному є безпідставні. Мовляв, саме США є ідеологом використання ядерної зброї, запевняв споживачів російської пропаганди Рябков.

Нічого нового щодо термінів того, що Кремль називає “спецоперацією”, Рябков не сказав. Начебто у Москві самі знають, коли поставити крапку. Щоправда, цілей війни, які постійно міняються залежно від часу та спікера, дипломат не конкретизував. Проте запевняє, що росіяни стоятимуть намертво на своєму, на чому саме – не уточнив.

Знайшов заступник Сергія Лаврова винних і в тому, що нема миру на Донбасі. Це, на думку Рябкова, – Захід, який не припиняє постачати озброєння ЗСУ. Москва постійно доносить Вашингтону, що вона не задоволена тим, що американські РСЗВ потрапляють в Україну. Польський політик та депутат Європарламенту Радослав Сікорський вважає, що Україна могла б отримати від західних партнерів ядерні боєголовки, адже Росія порушила умови Будапештського меморандуму.

Після такої пропозиції полякам та європейцям загалом пригрозили спочатку в МЗС держави-агресорки, а потім і в Держдумі. Одіозна речниця дипвідомства Марія Захарова запевнила, що під ударом начебто опиниться весь народ Польщі. При чому ядерною зброєю росіяни погрожують часом і без жодних на те причин. Так, наприклад, голова Роскосмосу Дмитро Рогозін полякав ракетами “Сармат” країни, які не пропустили через свій авіапростір літак Сергія Лаврова до Сербії.