Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович охарактеризував ситуацію в Херсоні. Він повідомив, що там “дискотека”. Про це Арестович сказав у програмі “Фейгін Live”.

Із Херсоном усе гаразд. По ньому працюють. Там “дискотека”. Навколо розквітає небо грибами, вибухами, тюльпанами, бавовною тощо. Ну, і, відповідно, по Україні дві повітряні тривоги поспіль протягом двох годин… Картина (по Херсону – ред.) не дуже змінюється, – зауважив радник голови ОП.

Спроби наступів окупантів у різних місцях є безуспішними.

На фронтах нічого нового не відбувається. Вони тривожно застигли в очікуванні подій. Там ведуться ті ж тактичні дії в тих же напрямках. На Харківському напрямку вони (росіяни – ред.) намагаються стріляти в сторону Дементіївки; на Ізюмському – ми підтискаємо їх, рухаємо знизу вгору. Ті ж самі спроби радісно наступати на Сіверськ. Безуспішні. Бахмут – безуспішні, – повідомив Арестович.

Причин цих безуспішних ворожих спроб наступати він назвав кілька: вирівнявся фронт, збільшилися щільності в бойових порядках, а також “ці дурні витратили все на попередніх стрибках”.

Вони почали наступ і занили на четверту добу, що бракує кваліфікованої піхоти. Про що можна говорити? Тому Піски не пробивають, Мар’їнку не пробивають. У Пісках активно працює наша артилерія. Працює дуже якісно, кваліфіковано. На Вугледар, на Павлівку намагалися ходити – не вийшло, – сказав радник голови ОП.

Він також відзначив, що ситуація в Херсоні є “прекрасною”.

Запорізький напрямок – хіба що маленькі тактичні дії. По Херсону – прекрасно. От зараз прилетіло у Давидів Брід, у Нову Каховку. ЗСУ почали вечірнє відпрацювання цілі. Як це мило. Поки ми з тобою говоримо, накриють кілька цілей, – звернувся Арестович до Фейгіна.

Помимо того, у державі-агресорці після закінчення бойових дій може статись бунт і Путін втратить владу.

Катастрофа такого масштабу запускає процес потрясіння у самій Росії. Потрясіння у Росії неминуче. Сценарій, у якому путінська Росія програє війну, і при цьому всередині цієї країни нічого не станеться – не буде суспільних потрясінь, бунтів, переворотів, неможливий. Режими змінюють військові дії. Військові авантюри, які провалені, завжди запускають певні механізми. Війна проти України – це грандіозний провал. Це – катастрофа. Це все ламатиме Росію зсередини – фрустрація, депресія, втрати, а російський бунт – безпощадний, – сказав Арестович.

Нагадаємо, опозиційний російський політик, а нині політв’язень Ілля Яшин розповів про підкилимні ігри та настрої російських еліт і дав прогноз щодо того, яке майбутнє очікує кремлівського диктатора.

На думку Яшина, усунення Путіна ззовні нереальне: “Військова агресія проти суверенної держави, яка ще й володіє ядерною зброєю — це надто небезпечна авантюра. Думаю, навіть найгарячіші голови серед західних лідерів це розуміють”.

Політв’язень дуже сумнівається, що повалити Путіна можливо шляхом внутрішніх протестів. Власне, всі, хто спостерігає за життям російського суспільства, готові підтвердити цю тезу Іллі Яшина. Росіяни здебільшого підтримують Путіна, ностальгують за СРСР, не намагаються боротися з імперськими амбіціями і просто люблять відносно сите — у російському розумінні — життя, яке давно й успішно обміняли на демократію та громадянські свободи. У той же час репресивна машина в Росії працює краще, ніж будь-які інші інститути, що робить зовсім неможливим будь-який протест.

А ось перспектива палацового перевороту здається Яшину цілком реальною. Усунення глави держави від влади змовниками з його оточення – сценарій, для якого зараз складаються всі передумови.

Але наскільки він реальний і хто може здійснити такий переворот – питання, які найбільше турбують.

Яшин стверджує: “…Путін все чудово бачить і регулярно отримує доповідні записки про бродіння серед еліт та олігархів, але він свято вірить у лояльність своїх спецслужб, спирається на них і переконаний, що в разі чого встигне зіграти на випередження.” Адже потенційним змовникам треба як мінімум обговорити свої плани, і президент вважає, що в умовах тотального стеження за всіма ФСБ усе заздалегідь дізнається і негайно його проінформує.

Але не варто забувати, що у ФСБ та ФСТ вистачає молодих офіцерів, які взагалі хочуть жити, і жити добре. Можливо, їм подобається жорстка риторика Путіна, вони щиро не люблять Америку, зневажають Європу. Але у більшості з них — сім’ї та діти, гарні квартири та машини, привілеї та комфортний побут. Одна справа начхати у бік НАТО. І зовсім інше — перспектива реальної смертоносної війни, яка може призвести до кінця людства».