Для президента США Джо Байдена надзвичайно важлива перемога України у жорсткокий війні Росії. Вони робитимуть все можливе, щоб ЗСУ перемогли загарбників.

Про це в одному з інтерв’ю розповів голова громадської організації “Україна в НАТО” Юрій Романюк. За його словами, зараз ставка США на Україну у війні проти росії є надзвичайно великою. Вони робитимуть все можливе, щоб перемога була за ЗСУ.

Романюк водночас пригадав, яку критику отримала адміністрація Байдена після виходу із Афганістану. Якщо зараз вони не будуть достатньо підтримувати Україну, то амбіції як президента США, так і демократів серйозно похитнуться.

У Байдена через рік стартує президентська виборча кампанія. Якщо демократи та адміністрація Байдена допустять невдачу у війні проти росії, то всі президентські амбіції демократів посиплються на 10-12 років. Вони програватимуть вибори республіканцям, – зазначив Романюк.

Крім того, вже зараз Байден має надзвичайно низький рейтинг популярності в США. Тому, переконаний Романюк, його адміністрація робитиме все можливе, щоб Україна перемогла.

Романюк переконаний, що США приречені допомагати Україні з усіх мотивів – і з підтримки демократії та миру в Європі; і з неподільності кордонів та суверенітету держав. Окрім цього, внутрішньополітичні обставини серйозно тиснуть на Білий дім.

До прикладу, 17 серпня близько 20 відомих експертів з нацбезпеки, військових, дипломатів та колишніх посадовців написали колективний відкритий лист до Джо Байдена, де закликали негайно збільшити кількість військової допомоги Києву. Вони підкреслюють, що підтримка Україна перебуває в інтересах США.

За його словами, зараз Україна отримує недостатню кількість зброї. Все через те, що колективний Захід виявився неготовим до настільки масштабної війни. Цей обсяг дозволяє української армії на 100% не програти у війні. Але для перемоги потрібно ще більше військової допомоги, яка обов’язково ще надійде.

Нагадаємо, напередодні США ухвалили додатковий пакет військової допомоги для України на 775 мільйонів доларів. 

Вказана сума передбачає не негайну передачу коштів. Якщо йдеться власне про озброєння, то передусім це вилучення предметів оборонного призначення зі складів Пентагону. Також у пакеті допомоги врахували витрати на військову освіту та підготовку українських воїнів.

Деталі нового пакету напередодні офіційного підтвердження оприлюднили журналіст “Голосу Америки” Джеф Селдін, а також агентство AP. Вони посилалися на свої анонімні джерела у Пентагоні.

У повідомленнях мовилося, що нову допомогу ЗСУ нададуть за принципом “що їм потрібно, коли їм це потрібно”.

Що увійде до нового пакету підтримки, крім снарядів до систем HIMARS:

36 тисяч артилерійських снарядів;
додаткові гаубиці;
протитанкові керовані ракети TOW та комплекси для них;

15 безпілотників Sky Eagle;
ракети HARM для боротьби з радарами;
мінно-стійкі транспортні засоби;
1 тисячу Javelin.

Також вказували, що наразі “ведеться дискусія” щодо постачання нових видів озброєнь Україні. Адже це може суттєво допомогти змінити ситуацію на полі бою. Зокрема, можуть надійти на озброєння армії України NASAMS – новітні ЗРК, які ефективні у протиповітряній обороні.

Загалом з початку роботи адміністрації Байдена США надали Україні вже безпекову допомогу на суму понад 10 мільярдів доларів. Однак високопоставлений чиновник Пентагону акцентував, що “Це не кінець”.

Водночас ще раніше Уряд США оголосив про виділення Україні багатомільйонного траншу з метою розмінування територій, забруднених мінами й іншими вибухонебезпечними предметами внаслідок російського вторгнення.