НКРЕКП на чолі з Валерієм Тарасюком буде робити все, аби зірвати інтеграцію енергосистеми України з Європейським Союзом, щоб олігарх Віктор Пінчук міг продовжувати збагачуватися на імпорт струму з Росії і Білорусі. Про це заявив лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко.

«Ми продовжуємо отримувати імпорт з однієї причини, то тому що на цьому заробляють, а заробляє одна людина в цій країні – (Віктор – прим.) Пінчук… А наш доморощений регулятор НКРЕКП на чолі з (Валерієм – прим.) Тарасюком, в ручному режимі все регулює, і платять за це українці величезними боргами і колапсом в енергетиці», – зазначив Ляшко в ефірі телеканалу «Україна24».

Він наголосив, що відкриття імпорту російського струму повернуло енергосистему України в сферу впливу Росії і «відкинуло країну на 5-10 років назад».

«Питання заборони російсько-білоруського імпорту – це навіть не обговорюється, це як «отче наш», – заявив Ляшко.

Також лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко прокоментував викрадення судді Миколи Чауса в Молдові. Політик переконаний, що це кримінальний злочин, який підриває авторитет України на міжнародній арені, і що обов’язково його треба розслідувати і з’ясувати, хто був замовником і виконавцем.

Політик заявив, що викрадення Чауса “було настільки тупо зроблено, що навіть брати-молдовани без Bellingcat розкрили, хто це зробив”. Крім того, Олег Ляшко наголошує, що насправді це не детективна історія, а кримінальний злочин, за який відповідальність до 15 років тюрми.

Ляшко говорить: “Хто за це буде відповідати, коли викрадають людей? Я вам скажу, що ця історія з Чаусом – це ще серйозніше, ніж “вагнергейт”. І ті, хто це зробив, 100% будуть сидіти в тюрмі. Я вважаю, що це загроза для кожного українця такі дії влади. Якщо влада санкціонує викрадення людей, це бандитська влада, яка чхала на закони, на Конституцію і права людини. Це влада, яка може викрасти будь-яку людину в цій країні і списати це на російські спецслужби. Що заважає російським спецслужбам викрадати людей в Україні? Тим більше, що вони міжнародним партнерам можуть сказати, що у вас подвійні і потрійні стандарти. Ви звинувачуєте нас, що ми Навального отруїли, а чого ви не звинувачуєте Україну, яка в сусідніх країнах викрадає людей?”

Політик також переконаний, що Україна має з’ясувати, хто організатор і замовник цього злочину, тому впевнений, що потрібно у Верховній Раді створювати тимчасову слідчу комісію у цій справі, як це уже зробили в Молдові.

Ляшко також переконаний, що історія із викраденням Чауса в Молдові насамперед грає на руку Путіна.

“Перше – це можливість для Путіна звинувачувати нас у викраденні людей. Друге – Путін може скористатися цією ситуацією, щоб підірвати владу в Молдові”, – вважає політик.