Глава виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі звинуватив міністра фінансів Сергія Марченка у причетності до корупційних схем на митниці і в податкових органах.

Про це Саакашвілі заявив під час програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна”.

“Чи може бути, щоб ми два роки говорили або рік останній, поки він працює, що у нас крадуться стільки мільярдів, і ця людина працювала ще міністром фінансів. Поясніть мені це чудо. Яким чином ця людина, яка ні розмовляти не вміє, ніколи ніхто розумної промови від нього не чув, жодної позитивної ідеї від нього не чув, усі починання він блокує, і плюс він і все його міністерство повністю пов’язано з системою корупції, продовжує працювати міністром фінансів. Хто в цій країні задоволений ним, крім кланів, які роблять гроші на цій системі?” – заявив Саакашвілі.

Це вже не перший випад глави виконавчого комітету реформ на адресу чинного міністра фінансів. Раніше він звинувачував Марченка в поверненні на одеську митницю “схем Януковича”.

“Я запитав міністра, чому після призначення нового глави митниці наступний день всюди масово були призначені начальниками люди, всім відомі як підопічні головного митного мафіозі часів Калетника, Романенка. На що міністр відповів, що взагалі не знає, хто такий цей Романенко. Тобто прикинувся дурником”, – говорив політик восени минулого року.

До цього Саакашвілі стверджував, що Марченко погрожує уряду відставкою, якщо не буде призначений потрібний йому глава митниці.

“Ми реально рухаємося до повного колапсу і прірви масштабу першої половини 90-х років… Я б на місці президента Зеленського однозначно звільнив би всіх цих міністрів. Звісно, звільнив би. Я не розумію, чому він терпить міністрів, зокрема оцього міністра, який зараз стоїть біля мікрофона (міністра фінансів Марченко – ред.). На митниці призначили один клан, тепер змінили главу митниці – знову призначають йому заступників: кожен день – представник конкретного клану”, – говорив Саакашвілі під час іншого ток-шоу в листопаді 2020 року.

Нагадаємо, на черговому засіданні РНБО 2 квітня 2021 року ухвалила рішення щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до ряду фізичних і юридичних осіб. Цим рішенням РНБО підтримала внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій строком на три роки до десяти фізичних осіб, які підозрюються у контрабандистській діяльності.

Одразу після засідання РНБО понад 100 працівників Держмитслужби, серед яких – керівники митниць та митних постів, були відсторонені від виконання своїх посадових обов’язків.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.