Активно відбувається зміна керівного складу у Національній поліції України. Вже звільнено з посад двох заступників голови відомства Сергія Князєва.

Наразі звільнили двох заступників Голови НПУ.

Серед них – начальник Департаменту захисту економіки, генерал поліції третього рангу Ігор Купранець та начальник Головного слідчого управління, генерал поліції третього рангу Віталій Невгад.

Очікується чергове звільнення із займаної посади першого заступника Голови НПУ – начальника кримінальної поліції, генерала поліції другого рангу В’ячеслава Аброськіна.

Місце Амброськина найімовірніше займе Євген Коваль. Генерал поліції 3 рангу Євген Коваль з 2017 року займав посаду начальника Департаменту внутрішньої безпеки.

Звільнені з посад заступники невдовзі мають отримати інші призначення.

І скоріш за все, це далеко не останні кадрові зміни, які очікуються в структурі МВС найближчим часом.Додамо, що Зеленський і Аваков все ще коригують законопроєкт про Нацгвардію.

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності відклав розгляд законопроєкту про перепідпорядкування Національної гвардії президенту, оскільки той доопрацьовується.

Зокрема, про це повідомив голова комітету Дениса Монастирський.

Директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко уточнив, що законопроєкт про перепідпорядкування Національної гвардії президенту мав виноситися на комітет, однак його відправили на доопрацювання.

«Вони (президент Володимир Зеленський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков) домовилися обговорити всі корекції. Буде більш детальний доопрацьований законопроект», – заявив він.

Натомість на засіданні комітету розглянули тільки інший президентський законопроєкт – №1032 про реформування прокуратури.

Додамо, що за словами Манастирського, для завершення реформи правоохоронних органів необхідно провести їхній повний аудит і підняти зарплати працівникам.

“Маємо визначити, чи можна вирішити проблеми поліції, посиливши контроль за нею. Наприклад, надати патрульній поліції можливість зупиняти транспортні засоби для перевірки водіїв на стан алкогольного сп’яніння. Цим дамо можливість їм більш ефективно працювати, одночасно більше вимагаючи. Маємо зрозуміти, що бідна поліція – це корумпована поліція. Якщо суспільство каже: “їм і так вистачить”, значить погоджується на корумповану поліцію, – заявив він.

“Інше питання – використання коштів. Тут перше наше завдання – зробити повноцінний аудит МВС і органів Національної поліції. На всіх рівнях – від керівництва до низу – є дублювання функцій, непотрібна паперова звітність, яка давно подається в електронному вигляді. Зараз поліція намагається запровадити критерієм оцінки рівень довіри. Це треба розвивати”, – сказав Монастирський.