Україна випробувала різні підходи у контрнаступі, який вона розпочала 4 червня, але вона тільки зараз починає розуміти, що працює.

«Протягом останніх двох тижнів ми бачили, що ситуація поступово змінюється на користь України», – сказав The Economist експерт з питань України на Мюнхенській конференції з безпеки Ніко Ланге.

Супутникові знімки і (переважно російські) військові блогери говорять про повільний прогрес. Сер Лоуренс Фрідман, британський військовий стратег, погоджується: «Українці щось роблять і розтягують сили росіян».

За словами Бена Баррі, експерта з сухопутних війн Міжнародного інституту стратегічних досліджень, успішна стратегія полягає в поєднанні «битви в глибині і ближнього бою». Україна використовує свою дедалі більшу якісну перевагу в високоточних артилерійських снарядах для знищення російських батарей. Далекобійні засоби, такі як системи HIMARS і ракети Storm Shadow, вражають логістичні вузли і командні центри. Модернізовані ракети С-200, які зазвичай використовуються для протиповітряної оборони, були застосовані 12 серпня для атаки на Керченський міст, який з’єднує окупований Крим з Росією.

Ланге вказує на частковий успіх України в районі села Урожайне в Донецькій області, де за допомогою нещодавно придбаних касетних боєприпасів основний російський маршрут відступу був перетворений на смертельно небезпечний зашморг. Командир російського батальйону в Урожайному Алєксандр Ходаковський поскаржився цього тижня в Telegram, що він не отримує підкріплення з резервів, щоб зупинити наростаючу катастрофу.

«Це свідчить про те, що російські війська в деяких районах зараз занадто розбиті, щоб забезпечити підкріплення», – пише The Economist.

Коли російські війська відповідають контратаками, каже Лоуренс, вони часто виснажуються. 

Тим часом, на двох південних напрямках, у напрямку Мелітополя і Бердянська, триває поступовий прогрес.