Покоління, виховане Кучмою, – Порошенко, Тимошенко, Рабінович, Бойко – відходить у минуле. Українці частіше звертають увагу на тих, хто ніколи не мав нічого спільного з політикою – співаків чи артистів. Зокрема, Зеленського і Вакарчука.

Про це пише журналіст 24 каналу.

Як зазначає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, значна частина населення не довіряє політикам. Не важливо, кого вони представляють – владу чи опозицію. А вибір не з політиків – обмежений: Зеленський і Вакарчук. Решту або не знають, або вони ніяк себе не проявили в політичному контексті.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Українське суспільство перебуває у стані нервозності через війну, соціально-економічні проблеми. Такої кризи недовіри до політиків ніколи не було за 27 років незалежності. Тому на таких людей, як Зеленський і Вакарчук, українці реагують, як на лікарів, шаманів-заспокоювачів,– говорить Володимир Фесенко.Автор нагадує, у світі є безліч прикладів успішної політичної кар’єри людей мистецтва. Найвідоміший – президент США Рональд Рейган – актор, котрий знявся в понад 50-ти фільмах. За словами Володимира Фесенка, на Заході громадяни активно голосують за людей не з політики, які кидають виклик традиційним елітам.

Тренд на шоуменів, людей не з політики, спостерігається в багатьох країнах. В Італії партію "П'ять зірок" створив "аналог" Зеленського – популярний комік "Беппе" Грілло – Джузеппе П'єро. У Словенії – колишній мер, а зараз прем'єр-міністр Мар'ян Шарец – теж був популярним коміком. Тому той факт, що президентські рейтинги Вакарчука і Зеленського зростають, закономірний. У специфічному сенсі Трамп з точки зору його амплуа шоумена – американський Зеленський,– підкреслює Володимир Фесенко.
 ‡агрузка...