Президент України Володимир Зеленський записав нове відео, в якому серед іншого пояснив рішення щодо блокування телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком. У своєму зверненні глава держави перейшов на російську мову.

Короткий зміст влогу Зеленського про закриття телеканалів, передає телеграм-канал «Политика страны»:

Ролик був російською мовою. У ньому Зеленський пояснив, чому закрив три опозиційні телеканали.

Президент почав з цитати Булгакова: “Не читайте перед обідом радянських газет”. Далі він вирішив “доповнити класика”: “Не дивіться продажні ЗМІ і не дивіться кишенькові телеканали, якщо не хочете отримати на обід порцію соковитоъ і добірної брехні”.

Далі Зе пояснив, чому він говорить росыйською. Він заявив, що цією мовою розмовляють багато українців, в тому числі військових, тому “ми цю мову нікому не дозволимо приватизувати і не подаруємо”.

При цьому він тут же попросив вибачення, що говорить недержавною мовою.

Зеленський почав спростовувати фейки, що в Україні забороняють книги Булкагова (чого, правда, ніхто не говорив – йшлося про заборону на ввезення). Потім він показав куплені в Києві книги Булгакова і Акуніна російського видавництва. Говорячи, що розмови про заборону – “нахабна, цинічна і небезпечна брехня”.

Так президент підвів тему до заборони телеканалів.

“Чи міг хтось уявити, що я, людина, яка пропрацювала 20 років на телебаченні, введу рішення проти трьох телеканалів? … Якщо при цьому я прийняв таке рішення, значить були вагомі, залізобетонні причини”, – пояснив президент. Не уточнивши, які причини.

Але натякнув на те, що підсанкційний депутат Козак підтримував зв’язки з непідконтрольними територіями. Але прізвища його не вимовив, заявляючи про якихось “людей”. “Значить, країна буде з ними боротися. І це теж норм”.

При цьому, Зе сказав, що дані СБУ про причини в силу секретності не можуть бути оголошені.

“Трійка цих каналів містила говоряче армії, яка вас зомбувала. Говорячи, що влада забрала у них землю. Говорячи, що влада влаштувала тарифний геноцид”, – пояснив президент.

Він нагадав, що рішення про заборону каналів підтримане США і Євросоюзом.

Далі Зеленський почав полемізувати з Порошенком, який говорив, що це він першим намагався ввести ці санкції. Президент поцікавився, чому він цього не зробив.

У сухому залишку – конкретних злочинів телеканалів і їх власника Зеленський не назвав.