Представники всеукраїнського об'єднання "Свобода" не голосували за проект державного бюджету на 2019 рік, який є бюджетом банкрутства.

Про це повідомив лідер ВО Олег Тягнибок.

Першою причиною непідтримання держбюджету він назвав відсутність у документі заходів із деолігархізації, демонополізації економіки та закриття офшорних схем.

"Саме ці заходи мають стати ключовими джерелами наповнення державного бюджету, на яких зараз повинен базуватися фінансовий план країни", – переконаний Тягнибок.

Друга причина – влада продовжує будувати в Україні поліцейсько-чиновницьку державу.

"Зростання видатків для силових органів набагато перевищує зростання фінансування Збройних сил воюючої України. Тільки Міністерство внутрішніх справ 2019-го дофінансують на 1,5 млрд грн більше, ніж армію. Отак влада продовжує будувати в Україні поліцейсько-чиновницьку державу, захищаючи себе від свого основного ворога. А кого ця влада вважає основним ворогом? Очевидно, що нас, українців", – наголосив лідер "Свободи".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він назвав документ бюджетом банкрутства.

"Вже не перший рік поспіль величезну частку видатків державного бюджету становить обслуговування державного боргу (145,2 млрд грн). Ця кризова проблема вже давно мала б бути під пильним наглядом влади. Однак теперішня влада дуже вміло перетворює й цю ситуацію на інструмент збагачення олігархів.

Імітуючи проведення реформ, вони виклянчують черговий кредит у МВФ. Задля цього піднімають тарифи, підвищують віковий поріг для пенсійного забезпечення, нехтують соціальними стандартами, збільшують тиск на малий і середній бізнеси… Процес накопичення державного боргу продовжується. У результаті нам світить грецький сценарій, коли розмір боргу перевищив 135% ВВП країни", – вважає Тягнибок.

Парламент не розглянув жодну зі 107 поправок, які внесли депутати-"свободівці". Вони, зокрема, пропонували зменшити видатки бюджету на утримання чиновницького апарату та силовий апарат на 28,3 млрд грн і скерувати ці кошти на підвищення соціальних стандартів в Україні.

"Натомість ручні уряд і більшість у ВРУ поставили черговий рекорд цинізму – на виборчу кампанію підкинули грошенят із державного бюджету діючому президенту. 2019-го його Фонд отримає аж мільярд гривень "на підтримку освітніх і наукових програм". Виборча кампанія за ваші ж гроші", – підсумував політик.