Сьогодні вночі у ЗМІ масово почала з’являтися інформація про візит до Сполучений штатів Америки президента України Володимира Зеленського.

Такий намір команда Зеленського мала вже тривалий час: поїздка до США мала стати першим закордонним візитом президента після початку повномасштабного вторгнення РФ, підтверджують джерела “Європейської правди”.

Глава держави, який не полишав Україну від початку повномасштабної війни у лютому 2022 року, розглядав можливість відновлення поїздок у разі нагальної потреби, причому було принципово вирішене, що першим має бути візит саме до США, головного партнера України у постачанні безпекової допомоги, і що він має відбутися у разі, коли Білий дім буде готовий до ухвалення проривного рішення під час такого візиту.

Наразі американські ЗМІ розкривають один з пунктів візиту – візит до Конгресу та виступ у ньому, які запланований на другу половину дня середи, 21 грудня. Спікерка Палати представників Ненсі Пелозі вже звернулася до колег-конгресменів із проханням терміново повернутися до Вашингтона, не уточнюючи мету.

Інформацію підтвердили ЗМІ, такі як Axios та CNN        .

Axios, зокрема, наголошує, що відбудеться спільне засідання Палати представників та Сенату за участі українського президента. CNN натомість підтверджує заплановану зустріч Зеленського у Білому домі. За даними видання, Байден планує оголосити про виділення нового безпекового пакету, що включатиме системи ППО  Patriot.

Сам Зеленський у мережі також підтвердив свій візит.

Вирушив до США задля зміцнення стійкості й обороноздатності України. Зокрема із Президентом Джо Байденом обговоримо співпрацю України та США. Також виступлю в Конгресі та проведу низку двосторонніх зустрічей“, – написав він у Твіттер.

У прессслужбі повідомили, що Зеленський вирушив до США після відвідання передових позицій українських захисників у Бахмуті 20 грудня.