Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден заявив, що США не планують відправляти винищувачі F-16 в Україну.

Про це написав у Twitter журналіст української служби “Голосу Америки” Остап Яриш, повідомляє “Європейська правда”.

“На запитання нашої журналістки Юлі Ярмоленко чи нададуть США Україні винищувачі F-16, Джо Байден відповів “ні”, – йдеться у повідомленні.

Телеканал Sky News також повідомив, що Байден виключив постачання винищувачів Україні.

Також про це написало у Twitter авторитетне агентство AFP.

Пізніше Яриш повідомив, що питання було поставлене, коли Джо Байден виходив з гелікоптера і на короткий час підійшов до преси, а свою відповідь він не уточнював.

“Раніше в Білому домі казали, що не виключають жодних поставок озброєнь для України, в тому числі винищувачів F-16. Спробуємо отримати детальніші розʼяснення”, – написав він.

Згодом координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі захищав рішення адміністрації Байдена не відправляти винищувачі F-16 в Україну, вказавши на допомогу, яку надають США, включаючи танки “Abrams”. Про це повідомляє CNN.

“Що я можу сказати вам, так це те, що є багато можливостей, які вже відправляються, і будуть відправлені в найближчі тижні і місяці. Ми знаємо, що ці сили і засоби будуть критично важливими для того, щоб знову допомогти українцям у бойових діях взимку, а також у тих бойових діях, які, як ми очікуємо, вони будуть вести навесні”, – сказав Кірбі.

Також Кірбі сказав, що він вважає, що рішення про відправку танків “Abrams” в регіон, оголошене минулого тижня, не було запізнілим, навіть на тлі повідомлень про те, що Росія займає території на сході України.

“Рішення про танки – і це було не лише рішення США, але й німців, а до цього британців – насправді було покликане допомогти Україні випередити бойові дії, які, як ми думаємо, всі побачать навесні”, – сказав він.

“Отже, це був один з тих випадків, коли ми намагаємося спрогнозувати потреби, які будуть потрібні Україні, коли погода покращиться – і ми можемо очікувати, що тоді росіяни спробують перейти в наступ”, – додав Кірбі.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон не виключив постачання винищувачів Україні, заявивши, що “в принципі, нічого не заборонено”. Про це повідомляє BFM TV.

На запитання про можливі поставки винищувачів в Україну під час свого візиту до Гааги Макрон відповів, що “в принципі, нічого не заборонено”.

Але, на думку Макрона, це не повинно бути “ескалацією” і щоб це “не послабило французьку армію”.

“Ми будемо розглядати кожен випадок окремо”, – додав він.

Нагадаємо прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що передача Україні багатоцільових винищувачів F-16 чи іншої авіації можлива лише у тісній координації з іншими союзниками по НАТО, як це було у випадку танків Leopard.

Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц стверджує, що питання про можливе надання Україні винищувачів наразі навіть не виникає.

оментуючи заклики української сторони, зокрема колишнього посла України Андрія Мельника, до надання винищувачів, Шольц застеріг “вступу в постійну конкуренцію за підвищення ставок, коли йдеться про системи озброєння”.

“Якщо одразу після ухвалення рішення в Німеччині починаються чергові дебати, це має не надто серйозний вигляд і підриває довіру громадян до рішень уряду”, – підкреслив канцлер Німеччини, маючи на увазі нещодавнє рішення про постачання бойових танків до Києва.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус раніше також висловився проти надання Україні німецьких винищувачів. “Про це не може бути і мови”, – сказав він.

Між тим, глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра минулого тижня сказав, що у Нідерландів “немає табу” на обговорення запиту про F-16, якби такий надійшов від України, а в уряді Словаччини прямо говорили про плани віддати Україні радянські МіГ-29.