Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг заявив, що в Європейському Союзі інтенсивно працюють над розробкою широких економічних та фінансових санкцій проти Москви в разі вторгнення в Україну, про це повідомляє dpa-international.

У разі (російської – ред.) ескалації (в Україні – ред.) буде дуже чітка, недвозначна та швидка відповідь, – сказав Шалленберг.

Він також не виключає відключення РФ  від банківської платіжної системи SWIFT. Водночас міністр заявив, що поставки російського природного газу не повинні підпадати під санкції ЄС проти РФ.

Ми в Європі певною мірою залежні від енергоресурсів із Росії. Ми не зможемо змінити це за одну ніч, якщо хочемо тепла та електроенергії, – додав він.

За його словами, газопровід «Північний потік-2» ще не працює, тому його не треба використовувати для створення загрози Росії.

Зазначається, що австрійська нафтогазова компанія OMV є одним з інвесторів «Північного потоку-2». Також неподалік Відня розташований важливий газовий хаб, через який російський газ потрапляє до європейських країн.

Нагадаймо, що минулого місяця Європарламент заявив, що Росія має заплатити високу економічну та політичну ціну в разі будь-якої нової агресії щодо України.

Відповідну резолюцію абсолютною більшістю голосів ухвалив головний законодавчий орган Євросоюзу 16 грудня. На тлі нарощування російських військ на кордонах з Україною, Європарламент закликає ЄС “бути готовим” до запровадження більш жорстких економічних та фінансових санкцій.

Санкції, відповідно до резолюції, мають включати заморожування активів та заборону на в’їзд до ЄС людей з “найближчого оточення та олігархів з орбіти російського президента”.